Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Doğal Yaşam Özlemi...

Bakın çevrenize, ne kadar çok var onlardan.

Bazılarımız, bize giydirilen insan kostümünden kurtulmak ve normal hayatlarına dönmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ellerinde değildi aslında insan olmak. İstemeden, zorla kabul etmişlerdi bunu.

Bir gün, gözlerini açtığında, daha ne olduğunu anlayamadan ona insan olduğunu sö
ylemişlerdi. Ağırına gitmişti elbet, nasıl olur diye deliler gibi düşüncelere dalmıştı. Bu yüzden inat etti zaten 5 yaşına kadar emeklemeye! İki ayak üstüne kalkıp, insan olmayı kabullenmek, insanlar gibi davranmak ve en kötüsü de, sadece yürüyerek bile insanları eğlendirmek ağırına gidiyordu.

Kaşık kullanmadı uzunca bir süre, ağzıyla yedi yemeğini tabaktan. Babasının tokatları ikna etti onu çatal, bıçak kullanma konusunda. "Ah şu insanlar" diyordu, her yediği tokattan sonra; "Yine işlerini zalimce ve zor kullanarak hallediyorlar"... Aslında bir çok kez ailesi onu eğitmeye çalışmış, bir çok konuda ona sabırla ve uygulayarak anlatmıştı her şeyi. Ancak hissettiği gibi yaşamanın dayanılmaz hazzı, onu engellemişti ve zor kullanılana kadar karşı koymuştu insancıl hareketlere.


Okul çağlarında da böyle devam etti, her zaman böyle olacaktı.

Çünkü ona ve onun gibilere insan olmak yakışmıyordu. İnsan suretinde hayvanlardı onlar, doğuştan reddetmişlerdi belkide gerçekten insan olmayı. Kurtarıp kendilerini kabuklarından, doğal hayatlarına dönmek için, amaçsız, tasasız, sadece "yaşamak için yaşamak" için hala ellerinden geleni yapıyorlar. Aramızda bu insan suretinde ki hayvanlar. Yan komşumuz belki, belki de patronumuz, belki annemiz! Belki sevgilimiz? Belki de bu yazıyı yazan kişi yada okuyanlardan her hangi biri? Bilemiyorum kim olduklarını ve bilmekte istemiyorum. Tek istediğim artık bizim doğal hayatlarımızdan çıkıp, kendi doğal hayatlarına gitmeleri.

Hala insan kostümlerinden kurtulmaya çalışıyorlar ve hala bizim için şu manzaraları bırakıyorlar...


Bu manzarayı hepimize layık gören, insan kostümünden ayrılma çabasında ki "insanlara" sesleniyorum. Hepinizin sıfatını sikeyim.

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 7 Comments

7 Responses to : Doğal Yaşam Özlemi...

 1. İlk resimde beni seviyolar :}

 2. Darkohl says:

  diger resimlerde de ben varim da gorunmuyo 65
  bak bak tam o mavi kapagin yaninda..

  insan olma sansini yakalamis olduklari gibi bunu reddetme luksune de sahip bu turler.

 3. CresceNet says:

  Oi, achei seu blog pelo google está bem interessante gostei desse post. Gostaria de falar sobre o CresceNet. O CresceNet é um provedor de internet discada que remunera seus usuários pelo tempo conectado. Exatamente isso que você leu, estão pagando para você conectar. O provedor paga 20 centavos por hora de conexão discada com ligação local para mais de 2100 cidades do Brasil. O CresceNet tem um acelerador de conexão, que deixa sua conexão até 10 vezes mais rápida. Quem utiliza banda larga pode lucrar também, basta se cadastrar no CresceNet e quando for dormir conectar por discada, é possível pagar a ADSL só com o dinheiro da discada. Nos horários de minuto único o gasto com telefone é mínimo e a remuneração do CresceNet generosa. Se você quiser linkar o CresceNet(www.provedorcrescenet.com) no seu blog eu ficaria agradecido, até mais e sucesso. (If he will be possible add the CresceNet(www.provedorcrescenet.com) in your blogroll I thankful, bye friend).

 4. Cem says:

  tabi kardeş tabi. senin de sıfatını sikeyim, hiç olur mu, sensiz olur mu? Olur, olur. Hallederiz.

 5. Hay ben senin o İspanyol götünü fik fik

 6. Darkohl says:

  resmen ikibuklum oldum ya gulmekten off ljkhkjgkfd
  ispanya kadar basina tas dussun adam

 7. Canselmo says:

  Şu ayı resmini görünce nehre su içmeye gelen ayıyı taşlayan "insan"lar geldi aklıma. Sıfatlarını sikeyim!