Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Ara ara içilen sigaranında tadı bi başka oluyor. Sevmiyorum içmesini ve içtikten sonra ağızda bıraktığı o kötü kokuyu ama bazen bünye istiyor. Tipik Türk tribiyle sevinince içerim, üzülünce içerim! diyeyim bari...

Özellikle Fenerbahçe'nin maçlarına giderken kesin alırım yanıma sigara. Stresten sigara içilir psikolojisi dayatılmış ya bize, gelmeyen golün her dakikasında daha derinden çekilir sigara. Gol atılır, sevinç sigarası yakılır, gol yenir üzüntüden yakılır. Normalde sigara içmeyen bir adam olaraktan -eskiden içiyordu yahu, artık içmiyor..- bir paket sigarayı bir maçta bitirmeye yaklaşıyorum.

Ha bunun tabi birde alkol olayı var. Hiç unutmam, çünkü unutulacak gibi değildi, Fenerbahçe - Barcelona maçını izlemeye gitmiştim arkadaşım Onur insanıyla beraber. Maç felaketin ötesinde, rezalet olmuştu. 3-0 yenilmiştik ama daha komik ve rencide edici olan, şampiyonlar ligi maçında stadın elektrikleri falan kesilmişti.. Biz dumur pozisyonda 3-0 ı bünyemize kabul ettirmeye çalışarak evimizin yolunu tutmuş ve "ulen şimdi içilmezse ne zaman içilir" diyerekten alkol olayına girmiştik. Kazansaydık o zamanda sevinçten içerdik, kutlama hesabı, o ayrı..

O zamanlar normal bir bünyem olduğu için iki adet efes extra gayette mutlu edebiliyordu beni ancak tekel bayiinde efes kalmadığı için bize aynı ayarda olduğunu söylediği kırmızı kutulu tuborgları dayadı. Biz maç özetlerini izlerken televizyon başında, ufaktan demlenmeye başlamıştık. İkinci biraları açtığımızdan bi 5 dakika sonrasında uyandık ve sabah olduğunu gördük. İkinci biraları açtığımız zaman ikimizde sızmışız olduğumuz yerde, kendimizden bile habersiz eheh..

Ne yapacağını bilmez bir halde ve bi o kadar huzursuz olan bünye sahibi insanlar, nedendir bilinmez, dermanı sigarada yada alkolde ararlar. Bi değişiklik yada bir rahatlama yapmazlar bünyede bunlar. Hiç bir şeyi değiştirmezler ve hiç bir şeyi düzeltemezler. Ama ister vücut bu gereksizliği yaşamayı. Psikolojik olarak rahatlama sağlamazlar ve sağlıyor diyenlere kolayca yalancı etiketini yapıştırabilirim.

Etiket deyince.. Ne kadar kötü bir durumdur etiketsizlik. Güzel bir şey etiket sahibi olman. Hele benimle aynı ülke sınırları içersinde yaşıyorsanız.. Bilgin önemli değil, tecrübelerin önemli değil. Etiketin önemli. Boş bir kutunun üzerine yapıştırılmış etiket dahi olsa ona anlam kazandırıyor. Markasız ve ucuz olan kotlar gibi. Ama herkes gider üzerinde janjanlı etiketi olan pahalı kotları alır. Etiket sahibi olun kesinlikle..

Neyse..

De hayde içelim güzelleşelim o zaman her şey bu kadar müsaitken!..

POSTED BY (Süper)Cem
POSTED IN
DISCUSSION 0 Comments

National Geographic POD