Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

At Gibi Peri Kızı

Dünyanın en saçma benzetmelerinden biridir bence "Peri Kızı" olayı.


Çok şükela, cillop, mis gibi bir hatun kişiyi tarif etmek için bazı yalancı insanlar, "Peri Kızı gibiydi ağbi hatun" gibisinden cümleler kurarlar. Hiç haz etmem o yalancı insanlardan.

Hayatında kaç tane peri gördüğünü sormak en basit yoldan saldırı olur. Hayatında daha peri görmemişsin, bir de utanmadan kızına benzetiyorsun!. Ayıptır bu kadarı. Bu periler senin çizgi filmlerde gördüğün bal dudaklı cilloplar mı sanıyorsun? Senaristin kendini nirvanada bulduğu bir an içersinde yardırmış olduğu halisülasyonlar bunlar, kabul edin.

Ha bir de bu olayın sadece hatunlar kısmı açısından olması da bu benzetmenin yalanlığını tamamen ortaya çıkartmıyorsa ne çıkartıyor? Peri Kızı.. Peri Oğlanı, Peri Oğlu, Peri Çocuğu gibisinden benzetmeler neden yapılmaz? Nedir bu ayrımcılığın sebebi? Abaza bir senaristin kurbanısınız hepiniz...

Benzetmeler söz konusu olduğunda erkekler kadar ezilen bir insan türü daha görmedim. Hani geyler bile daha güzel yakıştırmalara maruz kalıyorlar.

Normal beden ölçülerinin biraz yukarısında bir fiziği olan hatun, "at gibi" olarak değerlendirilirken, aynı şekilde normal beden ölçülerinin biraz yukarısında bir fiziği olan erkek kişisi "ayı gibi" olarak tanıtılıyor insanlığa. Ha bunu ben de yapıyorumdur. Bilinç altımıza yerleşmiş sanırım ondan bence.

POSTED BY (Süper)Cem
POSTED IN
DISCUSSION 2 Comments

2 Responses to : At Gibi Peri Kızı

 1. Darkohl says:

  hahu nokta kop nokta yukey
  yazini okumadan yazi yazmistim blogu acinda 'at gibi'yle karsilasinca pek sey oldum
  anladin iste sen onu.
  bu empati de yalanir bence

 2. The Dude says:

  "taş" kelimesi mevzubahis peri kelimesinin yerine kullanilabilir bence, evet evet
  lakin neden tas? bence bu da analiz edilmeli ki gercek ortaya ciksin :)
  (yuksek oranda lsd nelere kadir azizim)

National Geographic POD