Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

İşçi! Eğil ve İtaat Et!

İşçisin, HAKSIZSIN, GEBERECEKSİN!


Egosunu tatmin etmiş olarak evlerine dönen, gözü dönmüş, tetikçi zihniyetli polis teşkilatını tebrik ediyorum aldıkları görevleri layıkıyla yerine getirdikleri için. Dış dünyamızda ABD tarafından, iç dünyamızda patronlar tarafından yönetilen bağımsız cumhuriyetimizin ne denli demokrat bir ülke olduğunu yine gördük. Başbakanımızın ve imza atmaktan kol kası yapan Cumhurbaşkanımızın demokrasi anlayışları sadece türban özgürlüğü ile sınırlı olduğu için bu manzaralar pek yabancı değil bize.

Bakışlarını sevdiğim..

Siyaset arenasında örnek aldıkları isimler olarak gösterdikleri Özal ve Menderes zaten ne tür bir zihniyette olduklarını açıklıyordu tüm dünyaya. Ancak koyunlara taş çıkartacak kadar saf olan ve balıklara taş çıkartacak kadar çabuk unutan yüce Türk milleti geçmişinin sadece Kanuni Sultan Süleyman'a kadar olan bölümünü öğrendiği için ve önemsediği için bu açık beyan göz ardı edilmişti. Normaldi.

Patron sevici hükümetlerden ziyade, vatandaşımız da bilinçsiz bir çok şeyde. İşçi Bayramını kutlayan insanları potansiyel terorist yada provakatör olarak görüyorlar. Bu baskı süreci devam ettiği sürece isyanlar, olaylar ve provakasyonlar bitmeyecek. Bu tür eylemler devam ettiği sürece BENDE seve seve provakatör olurum. Afiyetle yerim copumu ama attığım taş yanımda kar kalır.

Muhteşem bir patronum var. Fiyatını tahmin edemeyeceğim 2009 model bir Mercedes'e biniyor. Şirketinde 9 yıldır çalışan adamın maaş bordrosunda yazan 650 YTL'nin altına imza atabilmeyi içine hazmedebilecek kadar müthiş. İşçi bayramına katılanları işten çıkartabilecek kadar müthiş.

Bizim için bıraktığınız manzara bu. Bomboş yollar, aranan insanlar, sorgulanan kimlikler, baskı baskı baskı. Bu kadar sıkılan bir nesne, elbet bir gün patlayacaktır. Basit bir fizik kuralıdır bu. İçimizde hava kalmadığı için patlayamıyoruz ama elbet bitecek bir gün içimizdeki hava.

Bu sene gidemediğim ve biber gazından nasibimi alamadığım için gerçekten çok üzgünüm. Yılmayacağız, inat edeceğiz, işçiler olarak Taksim'e çıkacağız. Provakatörleride aramızda görmekten onur duyarız.

Resimler milliyet.com.tr den..

POSTED BY (Süper)Cem
POSTED IN
DISCUSSION 3 Comments

3 Responses to : İşçi! Eğil ve İtaat Et!

 1. Dreamtime says:

  Görünütlerde izledim.Polisin biri ''Vurunnnn'' naralarıyla gaz veriyor elemanlarına.Hay mk dedim.
  Tamam olaylar biraz çarptırılmış olabilir vs. ama bu noktaya gelmek zorunda mıydı? Mk bu polislerin zaten elini kolunu sallayanı polis yapıyorlar.Pis rüşvetçiler.

 2. The Dude says:

  at da olacakti ki orada tam ortacag usulu meydan muharebesi olurdu serefsizim...ya da gostericiler ellerine plastik mermiyle doldurulmus tufek alacakti

  insallah birgun denge saglanacak, coplanan polis olacak..cak...cuk

 3. "Onları Taksim'e geldiklerine geleceklerine pişman edin. Hayatları boyunca unutamayacakları bir ders verin!" Bir komiserin cengaver polislerine verdiği bu gazdan sonra polis güruhu "Allah, Allah!" nidalarıyla göstericilere koşuyor.
  Bugün 3 Nisan. Gazetelerde, televizyonlarda yaşanan rezaletle ilgili tek bir satır kaldı mı? Bu kadar salak mı bu millet ya? Bu kadar mı gerizekalı, bu kadar mı idiot?! Akraba evliliğinden oluyo hep bunlar...