Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Kel Kadir...

Efendim merhabalar yeniden!

Diyeceğim şudur ki; naber? Tamam, berbat bir giriş oldu ama olsun o kadar. Her zaman için en iyisini beklemeyiniz. Çünkü her zaman için en iyisini bekleyenler, en çok hayal kırıklığı yaşayanlar olmuştur.

Yine boktan bir iş günü sonrasında, daha da feci bir şey olan "ameliyathane kapısı bekleme style" takıldık. Amcamın, yani namı değer "Kel Kadir'in" ansızın çıkan kalp ameliyatının sonucunu heyecan içinde bekleyen Kel Kadir fanları olaraktan heyecanlı bir bekleyiş içersindeydik. İçimizde pek bir telaş yoktu, çünkü Kel Kadir her zaman için güçlü olmuştur bizim gözümüzde. Her zaman idolünüz olan bir şahsın kadere kolay pes etmeyeceğini bilirsiniz tehlike ne kadar büyük olsa bile..

Netekim öyle oldu, hastane bahçesinde bekleyen onlarca Kel Kadir fanı ameliyatın başarılı geçtiğini duyunca rahatladı, içlerinde tuttukları gülücükleri serpiştirdi etraflarına, espriler havada uçuştu, çaylar içildi, mutlu mesut bir fan kitlesi vardı artık.

Kel Kadir her zaman için bizim gözümüzde büyük bir adam olmuştur. Aslında kendi halinde, süper iyi niyetli bir insandır ama saçlarının olmayışı onu bizim gibi kendilerine heyecan arayan gençler için bir kahramana döndürmeye yetmiştir. Bir gün takside eve doğru giderken Hüseyin'le birlikte -yani Kel Kadir'in oğlu- Kel Kadir geyiği çevirmeye başladık. Üsküdar'ın eski mafyalarından Kel Kadir ve O'nun amansız maceralarını anlatmaya başladı Hüseyin. Tamamı kendi g.tümüzden uydurulmuş, süpsüper hikayelerdi. Taksici pür dikkat dinledi, karşılıklı gülüştük, eğlendik falan. Eve vardığımızda taksici "Kel Kadir'in oğlundan para alınır mı abi" şekli yaparak parayı almamıştı..

Ancak Kel Kadir tam aksine sert görünüşlü ama gerçekten yumuşak kalpli bir adamdı. Onu sinirlendirmek için ya oğlu olmanız gerekiyordu ya da önünüze koyulan yemeği yememeniz...

Bir gün Hüseyin, kuzeni Ozan ve onun kız arkadaşı eve gelir, amcam evdedir ve replik başlar.

- Hoşgeldiniz gençler
- Hoşbulduk ihi ihi
- Siz açsınızdır, ben size bir şeyler hazırlıyım.
- (kız konuşur) yok efendim biz gelirken yemiştik ehi ehi
- Yok yok, siz açsınızdır.

Aradan zaman geçer ve Kel Kadir elinde bir tepsiyle gelir, yumurta kırmıştır ve kahvaltılık falan hazırlamıştır.

- Hadi, buyrun yiyin.
- (kız utanarak) ya gerçekten ben pek aç değilim..
- (Konuşma kesindir) Yiyeceksin.

Kel Kadir'in terörü sofra masasında gerçekçidir, korkmanız gerekebilir.

Kendisine buradan da acil şifalar dileyerekten teröre ve efsanesine en kısa zamanda kaldığı yerden devam etmesini umuyorum..

POSTED BY (Süper)Cem
POSTED IN
DISCUSSION 2 Comments

2 Responses to : Kel Kadir...

  1. Pandora says:

    *Tamamı kendi g.tümüzden uydurulmuş, süpsüper hikayelerdi*

    bu vaka sadece bizde vuku bulur sanırdık yanılmışız :d ama duruma göre atmasyonlar yapma,abartma işleri eniştem ve kardeşine ait başrolde onlar var sanırsınız ki (anlatımlarına bakarak)memleketi onlar kurtarmış şanlarına yaraşır lakapları bile var eniştem (miroğlu) kardeşi (paşa bayram) bazı durumlarda kuzen paşa bayramın yiğeniyim die nara bile atar
    buarada şu hastane olayında herşey ii hoş bitiyor ardından gençlere düşen çay taşıma olayı ney yahu 15 adama habire çay taşı çaya karşıyım itirazım var :)

  2. Madem böyle bir cevher var yanıbaşınızda, yaralansanıza Cem bey. Kel Kadir Efsanesi'ni kaleme almaya başlardım ben sizin yerinizde olsam.

    Acil şifa dilerim, böyle nacizane insanlara ihtiyacımız var bu hayatta.