Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Vista'ya Kafam Girsin...

Selamlar efendim!

Bugün otururken cep telefonlarına şeffaf kılıfların takıldığı dönemler geldi aklıma. Ne iğrenç bir dönemdi o lan?! Cep telefonlarına şeffaf kılıfların takıldığı o lanetli dönemden kurtulduğumuz için milli bayram falan ilan etmeliyiz bence. Ne de lanet olasıydı gerçekten! Sadece şeffaf olanları değil, deri olanları da rezaletti, kılıflar arasında ayrım yapmıyorum. Ve sonunda telefon üreticileri Türk milletinin kılıf rezaletine daha fazla dayanamayıp, kocaman ekran ve minicik tuşlardan oluşan telefonlar ürettiler. Ki sanmıyorum başka bir milletin şeffaf telefon kılıfı sektöründen deli gibi paralar kazandığını ahaha.. Neyse işte, bu büyük hamle sayesinde telefonlar o lanetli dönemden kurtuldular. Kabus gibiydi harbiden. Bele takılan kılıflar hala duruyor gerçi ama onlar emekli amcaların değişilmezi. Yapacak bir şey yok ona. Babamda da var adfksad

--- 0 --- 0 --- 0 ---

Eskiden Windows işletim sistemleri daha mertti! Windows 95'in mavi ekran hatası verdiğini bilmem, hatırlamam mesela.. Tamam, pek fonksiyonel ve de hızlı değildi ama en azından abidik hatalarla uğraşmıyorduk.

Windows 98 çok hata verirdi ama delikanlıydı. Durduk yere vermezdi. En basitinden Ram değiştirirdin düzelirdi. Mertti, adam gibi adam, işletim sistemi gibi işletim sistemiydi! Milenium ya da 2000'i hiç kullanmadım Windows 98 e ihanet etmemek için. Aramızda güçlü bir bağ oluşmuştu. Haftada 20 - 50 arası bilgisayara Windows 98 kuruyordum. Dünyanın tüm bilgisayarlarını Windows 98 yapmak gibi sapıkça planlarımız vardı, plan bile yapıyorduk, düşünüyordum 98'imle beraber, çalışıyorduk... 25 haneli Cd Key'i hala aklımda lan. Hey gidi günler.. Hüzünlendim terbiyesizim..


Şimdi XP var. Bu da fena sayılmaz tabi, işimizi görüyor. Klasik stilde takılınca Windows98 gibi görünüyor hatta. Mutlu oluyorum, seviyorum bu yüzden XP'yi. Ama Windows 98 gibi olamıyor. Hataları insanı krize sokabilecek kadar kapsamlı ve ağır oluyor çünkü. Windows 98'de mavi ekran verirdi, Ram değiştirip sorunu çözerdin. Ama XP'de Ram değiştirirsen mavi ekran vermeye devam eder, yeni ram ya da yeni donanımla tekrar XP kurulumu yapman gerekir. Uğraştırır adamı. Özelliği çok, kullanılabilirliği kolay, o yüzden katlanıyoruz işte. Windows 98'in yerini tutamaz ama.


Vista'yı sevmiyoruz. O bizden biri değil. O burjuva, kaprisli ve gerizekalı çocuk. Bir programı kurmaya çalışırken en az 3 kere "evet, eminim ve bu programa güveniyorum ve artık kurmak istiyorum, lütfen, artık bizi yalnız bırak, evet, eminim" gibisinden kutucukları işaretlemek ve onaylamak zorunda kalıyorsunuz. Kendisini başbakan koruması sanıyor adeta. Sanane ulan! Bozmak istiyorum ben belki bilgisayarımı, sanane! Piç!


Sinirlendim.

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 3 Comments

3 Responses to : Vista'ya Kafam Girsin...

 1. The Dude says:

  oyun oynamiyorsan linux (ubuntu misal) hepsinin eline verir. hell yeah!

 2. ozkan says:

  -bu mesajı yazmak istediğinden eminmisin ?
  -eminim nedenki ?
  -hayır kendine güvenin yoksa bulaşma bence
  -niye orjinal aldım seni neden çekineyim?
  -o başka bir salaklığın zaten
  -nediyorsun anlamadım formatlanma zamının geldi senin
  -tehdit etme beni çakarım mavi ekranı mp3 lerin elimde unutma
  -tamam s.tır et bu konuşmayı gönder sen bu mesajı
  -eminmisin?
  -allahın varmı ?
  -soruma soruyla cevap verme
  -g.k.
  -kısaltmaları çözebiliyorum
  -nerde şu piriz...
  -yine karşılaşıcaz....

 3. Pelin says:

  vista tatli vista cici vista 16 yasinda guzel bir Isvicreli citir vista lolipop vista kestaneli pasta vista porno