Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Kara Koyun... v3


Taksim'de Yılbaşı Kutlaması İptal Oldu!

İsrail'in Gazze saldırıları nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Taksim'de düzenleyeceği yılbaşı kutlamaları iptal edildi. Kutlama ya da konser olsa diye dua eden yurdum abazalarına bu üzücü haberi verdiğim için ben daha çok üzgünüm. Şimdi o garip, kimsesiz, otuzbir çekmekten gına gelmiş zavallı abazalar kime elleyip, kime sürttürecekler.. İnsan birazcık düşünür şu zavallı insanları! Büyükşehir Belediyesini istifaya davet ediyorum!.. Bir de İsrail'in Gazze saldırılarına üzülenlerle, Amerika'ya üstlerini açıp Irak'lı çocukların ve sivillerin bombalanmasını sağlayanlar aynı kişiler değiller miydi? Bence abazalara haksızlık ediyoruz. En azından dürüstçe saldırıyorlar.

Falcı Gözüyle Yerel Seçimler!

Seçimlerde AKP birinci parti, CHP ikinci parti, MHP ve DTP ise üçüncü parti olarak görünmekteymiş. MHP ve DTP’nin neredeyse birbirlerine yakın bir oy oranı alacağını öngörüyormuş falcı abimiz. Tabii ki, bunları öngörürken AKP’nin daha önceki seçimlerde olduğu gibi, çok ciddi ve büyük zaferler kazanamayacağını, belli bölgelerde CHP’nin, kapatılmadığı takdirde ismi DTP olan partinin AKP’nin oylarını kıracağı görünüyormuş. Büyük kentlere bakarsak başkanlıklarda değişimin olmadığını öngörüyormuş. İstanbul’da AKP kazanacakmış, İzmir, CHP-AKP çetin mücadelesine şahit olacak ancak muhtemelen CHP alacakmış. Ankara’da oy kaybı olsa da AKP, Gaziantep hariç, Diyarbakır dahil, Güneydoğu Anadolu’daki büyük şehirlerde DTP alacakmış. Gaziantep çekişmeli bir seçim sonucuna şahit olacakmış. Falcı bacımız Oğuzhan Ceyhan'a göre. Daha bir sürü şeyler demiş ama bunlar bilinçli bir empoze çalışmasının meyveleri gibi geldi bana. Hurafe boklarına oldukça fazla inanan bir toplumu kandırmak için ve bilinç altına birşeyleri yerleştirmek için medyum olmaya çokta fazla gerek yoktur. Bunlar insanlara öngörü sağlıyor. Kararsızlara karar sağlıyor. Korkaklara maske sağlıyor. Koyunlara yem sağlıyor. Bu haberi okuyupta inanan tüm Türk milletine kafam girsin. Falcıya da girsin.

MHP'de Adaylık Bedava!

CHP ve AKP'de büyükşehir belediye başkan adayları 7 bin 500 YTL ödeyecekmiş. MHP ise AKP ve CHP'nin aksine aday adaylarından başvuru ücreti talep etmiyormuş. Abiler oraya geldiklerinde nasıl olsa bunun misli misli fazlasını götürecekleri için hiç s.klerine takmadan çatır çatır ödüyorlar paraları. 17bin YTL olsa dahi fark etmez sanırım. Zaten eski büyükşehir belediye başkanlarının artık hatrı sayılır bir serveti vardır. Ama memleketimde "mal bildirimi" denen şey "Ali topu tut" kıvamında olduğu için hacılar götürdükçe götürüyor. Ama her kim Sayın başkanımız Melih Gökçek'in saatlerine birşey derse karşısında beni bulur! :D Hakkat, devletin bu denli açık yolsuzluklara müdahale eden bir birimi yok mu? Yoksa "it, iti ısırmaz" mı gerçekten?

Tuncay Özkan'a Özel İzin!

Yeni Parti'nin 1. Olağan Büyük Kongresinde, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Gazeteci Tuncay Özkan Genel Başkanlığa seçildi. 1. Olağan Kongre olması nedeniyle sadece 31 kurucu üyenin oy kullanabildiği seçimde, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Gazeteci Tuncay Özkan, 29 oyla genel başkanlığa seçildi. Tuncay Özkan bence Türkiye'nin aradığı taze kandır.. Daha önce Atatürk'e saydıranları ve şeriatçı açıklamalarıyla gündeme gelenleri Başbakan ve Cumhurbaşkanı yapan bir ülke için, şimdi de çetecilik ve örgütçülük iddiasıyla cezaevinde yatan bir gazeteciyi başa getirme zamanıdır bence. Ha, evet, Tuncay Özkan ters bir açıdan girip fazla demokrat göründü ilk başlarda ama cezaevine girmiş olması çıtasını yükseltti. Birde hacca falan giderse neden olmasın?

POSTED BY (Süper)Cem
POSTED IN
DISCUSSION 2 Comments

2 Responses to : Kara Koyun... v3

  1. ozkan says:

    bence yılbasında taksimde kadın sayısı arttırılmalı hatta bu kadınları nerden buluruz diye düşünen büyüksehir ahalisi fotografta görünen adamların analarından başlamalı he onların anasına kadın sıfatı yakıştırmayan olabilir keza hangi ana maymun doğursun ama meraklanmayın azizim zaten doğurulmamış sıçılmış.

  2. Yalçın says:

    yazmaya devam et abi gümbür gümbür geliyoruz az kaldı :D

National Geographic POD