Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Hastalıklı Tespitler... v1


Efendim selamlar! Nasılsınız?

Hastalıklı dünyamızın gözüne çarpan hastalıklı tespitlerimizi sunalım size versiyon versiyon. Madem çok merak ettiniz, o halde buyrunuz!

Kadınlar, uzun saçlı erkeklerin saçlarını neden çok beğenirler?!

Kadınlar, genelde uzun saçlı erkeklerin saçlarını çok beğenirler ve kıskanırlar. Kendimden biliyorum. Daha üç beş gün önce olan kuzen nikahı ve düğünü bunu bana tekrar tekrar ispatladı. Erkeklerin saçlarının daha sağlıklı ve daha güzel olduğunu düşünür bayanlar. Bunun sonucunda çok gereksizce espriler ortaya çıkabilir. Konumuz bu değil!..

Bi' de erkek kişinin saçları, benim saçlarım gibi anormal bir şekilde lüle şeklindeyse, ve dolayısıyla pek güzelse, bu kıskançlık daha büyük boyutlara varır, adeta çatır çatır çatlar hatun kişisi. "Biz bu lüleleri yapmak için saatlerce uğraşıyoruz"lar havada uçuşmaya başlar. Benim problemim değil bu. Üzgünüm. Bende aslında gerçekten "dalgalı bir saçım olsa iyi olurdu" derdim saçlarım kısayken ama buna ulaşmanın sırrı saçları uzatmaktan geçiyormuş. Neyse.

Tespite gelecek olursak; uzun saçlı erkeklerin saçlarının daha güzel olmasının tek nedeni erkek berberlerine / kuaförlerine gitmeleridir. Düşünün şimdi. Düşünecek kadar konsantre olamıyorsanız okuyun. Bizim sistemimizde herşey sizin için sevgili okurlarım. (bizi izlemeye devam ediniz) Uzun saçlı bir erkek kişisi, erkek berberine gittiği zaman söyleyeceği iki cümle vardır. "Uçlarından biraz alalım, enseleri düzeltelim" Bu kadar. Yani berberin tek yapacağı şey, uçlarından almak ve enseleri düzeltmek. Bu kadar. Anlayamayanlar için tekrar ediyorum. Uzun saçlı bir erkek insanı berbere gittiğinde saçlarının ucundan biraz aldırır kırıklar gitsin diye ve enseleri temizletir accuk daha rahat edebilsin diye. Anlayamamış olan yoktur sanırım artık. Uzun saçlı erkek insanı saçlarına ancak bu kadar özen gösterir. İsteği doğrultusunda dışarı çıktığında ya da sevişeceği sırada toplar, diğer zamanlar salaş bir şekilde açık açık dolaşır. Saçlar özgürdür, rahattır. Bir kuaför tarafından saatlerce fön makinasının o kavurucu rüzgarıyla başbaşa bırakılmamıştır. Misler gibi takılırlar her gün yıkandıkları sürece.

Ama bir bayan kişisi kuaföre gittiği zaman bir saat fön çektirir, kılla-yünle saçlarının .mına koyar adeta. Biz "ucundan al abi" derken, uzun saçlı bir bayan kişisi "şuradan biraz al, buralar biraz kabarık olsun, kehküllere dokunma, uçları düz olsun" gibi bir çok karışık kombinasyonu tek bir saç şekli için kullanabilirler. Bunun sonucunda direkt olarak runtime error vermiş olan kuaför bir boku berecemez ve kuaförden çıkan uzun saçlı bayan kişisi papaz gibi takılır günlerce. Bunu hakettiğinizi üzülerek size itiraf etmeliyim uzun saçlı bayan kişisi...

Biz uzun saçlı erkek kişiler olarak saçlarımızla pek oynamayı sevmeyiz. Uzarlar ve uçlarından aldırırız. Saçlarımızın berberle olan ilişkisi bundan ibarettir. Saçlar bizimdir ve berberle ya da kuaförle fazla oynatmayız. Oynatacaksak sevdiceğimize oynatırız. Arada örmelerine falan izin veririz gönülleri olsun diye. Ama berberlere ya da kuaförlere asla!

Saçlarınızın güzel olmasını istiyorsanız kuaförünüzü öldürün! Güzel saçlara sahip olmanın yolu buradan geçiyor...

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 7 Comments

7 Responses to : Hastalıklı Tespitler... v1

 1. bayan kuaför inattır. saç kesmek değil, sanat yapmak ister. uçlarında al desen de dinlemez, kendince şekil yapar, o şekil seni bozar, kuaför "aa bak ne güzel oldu yüzünü açtı" der, sen sinir krizi geçirirsin bir de üstüne para verirsin. kadın kuaförü rezalettir. evde ya kendim keserim, ya anneme kestiririm efenim, şekle ne lüzum var zaten hippi mod uzadıkça uzuyor, yüzümü açmasa da olur.

  ayrıca erkekler küçüklüklerinden saçlarını uzatma kararı alıncaya kadar hep öğrenci tıraşı style dolaştıklarından, saç kesile kesile güçleniyor (!) sonra bir bırakıyorlar, rapunzel misali güçlü de oluyor. kız desen hep uzun hep uzun, saç yıpranıyor yıllara dayanamayıp haliyle...

 2. Pelin says:

  niye aptal muamelesi yaptin ki okurlara gayette anlasiliyormus megersem :}
  ayrica tesekkur ederim gf

 3. Ahaha Rapunzel Cem, bir de sizin saçlarda boyadır, röfledir, gölgedir, permadır, su dalgasıdır bunlar yok o yüzden. Ama bir de pis erkek uzun saçı var ki aman aman evlerden uzak.
  PS. Benim saçım daha güzel :p

 4. alesse: ben bilmem hacı :D sizin kitleye anlat bunları :P nazar değdirecekler saçlarıma *hıh

  pelinciğim: aptal muamalesinden ziyade, gözlerinin içine soka soka "işte bunu yapmalısınız" diyorum euhahua ayrıca reca ederim, geldiğinizde yine örebilirsiniz :P

  santa: o pis erkek uzun saçı bizim kirli yalçında var :P PS. senin herşeyin güzel, sen bu dünyadan bile değilsin :D

 5. ozkan says:

  "Biz uzun saçlı erkek kişiler olarak saçlarımızla pek oynamayı sevmeyiz." demiş yazar ama unutuyor dün fener maçında önüme geçip saçlarıyla oynadığı zamanları. şimdi düşünüyorum internetten zavallı bir şekilde dura dura izlediğimiz maçamı üzüleyim yoksa duran bu görüntünün üzerine kendini beğenmiş bir yazarın sözde bukle saçlarının yarattığı süper görselliğimi. :) bu arada dvd rw çalışmadı hacı sende bir deniyelim...

 6. OZKAN says:

  bir düzeltme "kendini beğenmiş bir yazarın sözde bukle saçlarının yarattığı süper GÖRSELLİĞEMİ."

 7. ozkan says:

  anektod:

  x: abi bazıları belediye ihalelerinde hiç dışarıya iş çıkmadığını söyledi.eski dönemde bile bukadar particilik yapılmıyormuş

  y: o bişeymi ben sana birşey anlatayım. bizim orda itfaiyeciler var bunların geçen gün sınavı vardı (bahsi geçen yer ortaköy dereboyu)sınavı kazanan işe alıncak.sordum ne soruyorlar sınavda neye göre kazanıyorlar.partiye üye olmak yeterliymiş.

  x: vay anasını

  y: abi benim hiç inancım yok seçimlerede zaten

  x: neden abi hayırdır

  y: bizim ordan malum partinin çıkması imkansız ama görcez bu seçimde

  x: diyorsunki çöpten toplarız oyları

  y : aynen öyle..