Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Kara Koyun... v6


Efendim selamlar! Kara ve aksi koyunumuz bu sefer tek konuda yoğunlaşacak ve tek bir kitleye giydirecek. Sert bir yazı olacak, "aman bıktık senin şu anarşik çüklerinden" diyenler lütfen okumasın.

Efendim, sayın Dışişleri Bakanımız Babacan geçenlerde şöyle bir açıklama yaptılar: “Hamas’ın da bir karar vermesi gerekiyor. Silahlı bir örgüt mü olmak istiyorlar, siyasi hareket mi olmak istiyorlar? Bizim görüşümüz siyasi mekanizma içinde çalışmaları. Filistinlilerin kendi kaderlerini seçimler yoluyla belirleyebileceği sistem oluşmalı, seçimlerin sonucu da herkes tarafından tanınmalı ve saygı gösterilmeli.

Son seçimde yüzde Hamas destekli Değişim ve Reform Partisi partisi yüzde 44 küsur oy aldı. Milletvekili sayısı da yarıdan fazla. Milletvekillerinin çoğu hapiste, Meclis Başkanı hapiste. İsrail baskın yaptı tutukladı. Böyle bir tablo var. Bu tabanı da yok saymak mümkün değil.”

Bu italikleştirip, koyulaştırdığım yerleri dikkate alınız...

Dışişleri bakanımız sayın Babacan böyle buyurdu. Babacan, silahı bırakıp, siyasetle ilgilensin demiş Hamas için. Dünyaca Terör Örgütü olarak bilinen ve bizimde bunu kabul ettiğimiz bir örgüte sempati duymak bir yana... Asıl mevzu bambaşka bence.

Düşünün ki; İsrail, ya da herhangi bir ülke, dünyaca terör örgütü olarak kabul edilen ve bizim yıllardır bir çok Kürt ya da Türk vatandaşımızın ölümüne neden olan PKK terör örgütüne "silahı bırakın, siyasetle ilgilenin!" dese, bizim buna tepkimiz ne olurdu?

Yani eyvallah, açıklamalarınızı yaparken maskelerinizi tamamen çıkarttınız ama söylediklerinizin, verdiğiniz demeçlerin nereye gittiğinin biraz farkına varın. Ve nasıl bir gazeteci olduğu benim açımdan gayet açık olan Mehmet Ali Birand, bunu canlı yayında tarihi bir demeç olarak yorumluyor. Evet, tarihi bir fiyaskonun demeci.

Dışişleri bakanımızın, bir terör örgütüne destek, sempati, hayranlık duyduğunun açıklamasıdır bu.

Yarın aynı cümleler PKK terör örgütü için söylenince, ya da dünyada bir kaç ülke, PKK terör örgütünü, terör örgütü listesinden çıkartıp, bağımsızlık mücadelesi veren gerillalar sınıfına soktuğunda ya da PKK terör örgütünün çoktan siyasi kolu olmuş olan DTP'ye tam destek verirse ne diyecekler? Dışişleri bakanımız DTP'nin ve PKK terör örgütünün olağanüstü başarılarının sıkı bir takipçisi anlaşılan; ki örnek bile veriyor.

Okul servisi önünde bomba patlatıp, çocukların ölümüne yol açan bir terör örgütüne tüm arap dünyası dururken akıl vermek bize mi düşüyor?

İsrail, şu an sadece Hamas'ın üst olarak kullandığı Gazze'ye saldırı yapıyor, tüm Filistin ateş altında değil. Kamuoyun şunu bilmesi gerekir ki, Hamas'ın ateşkesi bozması yüzünden şu an yaşanan durum. Bu duruma nasıl gelindiğini zaten hepiniz biliyorsunuz, zaten daha önce de yazmıştım. Hala kendi ettiklerini kendileri buluyorlar. Çaresiz Filistin halkı, Hamas destekli bir partiyi başa getiriyor. Tıpkı çareyi DTP'de ve PKK terör örgütünde bulan çaresiz Kürt halkı gibi.

Şimdi kendi başında böyle kocaman bir çorap varken, sen bir dışişleri bakanı olarak böyle bir demeci nasıl verirsin aklım almıyor. Alan varsa açıklasın, benimde içim rahat etsin. Yarın öbür gün bir ülke PKK terör örgütüne, "artık dağı bırakıp, sadece siyasete odaklanın" dese, biz o ülkeye "sen git kendi önünden ye" demek hakkına sahip değiliz artık. Çünkü bu verilen tarihi demeç bu hakkımızı yok etmiştir.

Bir tek idiot dincilerimiz, başbakanımız, dışişleri bakanımız ve genel olarak merkezin sağ tarafında konuşlanmış olanlar bu ince çizgiyi anlamıyor ya da anlamak istemiyor.

Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan, karşındakine öyle davran demiş atalarımız. Bunu sadece başımıza geldiğinde kavrayabiliyoruz malesef.

İlgililere duyrulur...

POSTED BY (Süper)Cem
POSTED IN
DISCUSSION 6 Comments

6 Responses to : Kara Koyun... v6

 1. Darkohl says:

  Kafalari sadece din ve imana fazla calisan insanlar, kavrayamayacaklari konular icin sacma kararlarda bulunurlar.
  Turkiye'de bu insanlardan malesef cok fazla var, dolayisiyla pek cok fikir ve dusuncenin saglamligi sadece din ve iman olcusunde sabitlenmis oluyor.
  Sadece belirli bir kac cumleye inanarak hareket eden insan yoksunlari nefes almak istedigimiz hayati kirletirlerken, biz sadece gaz maskelerimizi takmakla yetiniyoruz. Filtremiz tikandigi zaman nefes alamayip olecegiz ve hicbiri arkamizdan dua bile etmeyecekler.
  At maskelerinin yuceligi ve hazreti muhammeti kurtaran orumcegin agi burada kendini gosteriyor yilanin basi misali.

 2. ozkan says:

  22 şubat 2008
  Avrupa Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Komiseri Olli Rehn'in Sözcüsü Christina Nagy, Türkiye'nin kara operasyonunu yakından takip ettiklerini ve Türkiye'nin terörle mücadelesini desteklediklerini söyledi. Nagy, "Askeri operasyonu ve Türkiye'nin ihtiyaçlarını anlayışla karşılıyoruz, ancak bu tip operasyonların kısa süreli olmalı. Karşılıklı Türk hükümetinin işbirliği, insan hakları ve hukukun üstünlüğü konularında Irak hükümeti ile daha çok çalışma yapmasını diliyoruz" dedi.

  13 aralık 2006 Amerika, Avrupa'da PKK KARŞITI KAMPANYA başlattı

  ABD, terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki propaganda faaliyetlerini ve finansal kaynaklarını engellemek amacıyla ilk defa Avrupa ülkeleri nezdinde yoğun bir kampanya başlattı.

  13 şubat 2007 BAZI PKK'LILAR FRANSIZ AJANI...
  Paris banliyölerinde geçen pazartesi günü düzenlenen operasyonlar sonucu gözaltına alınan ve cuma günü ilk sorgularının ardından tutuklanan terör örgütü PKK üyeleri arasında Fransız gizli servisinin muhbirlerinin de bulunduğu bildirildi

  21 kasım 2006 'ABD, İran'da PKK'yı destekliyor'

  Ünlü Amerikalı gazeteci Seymour Hersh, New Yorker dergisindeki makalesinde "ABD yönetiminin İran'a karşı PKK'nın bu ülkedeki uzantısı olan PJAK'ı desteklediğini" yazdı


  siyasetin nasıl olduğuna ilginç örnekler birgün amerika yanımızda oluyor seviniyoruz öbürgün kahrolsun amerika. işimize gelen konuda yanımızdaysa herkes iyi negüzel.

  son bir başlık

  19 ekim 2006 Irak'ın Dışişleri Bakanı, AÇIKÇA söyledi işte: PKK ile savaşamayız; bir cephe daha açamayız...

  Irak'ın Kürt kökenli Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Kuzey Irak'ta PKK yanlılarının kaldığı Mahmur Kampı'nın kapatılamayacağını söyledi


  sinirlendiniz dimi bende sinirlendim vesselam

  ee bizim cana yakın babacan napıyor hamasa da böyle bakmıyormu açıklamadan bu çıkmıyormu?

  tamam belki pkk = hamas denklemi size uymayabilir ama Türk olmayan herkes için terör örgütü terör örgütüdür nokta.

  ve bunun dışındaki herşey bir teferruat.

 3. ozkan says:

  yatarken aklıma gelen sorular :

  - bu ülkede demokrasi ve hukuk varmı ?

  - ergenekondan seriatçi,mücahit vs çıkarmı ?

  -bir gün beni biri öldürse ve olmazda hani bu kişinin maaşını benim verdiğim vergilerlen ödendiğini; sevdiğim , onun için ürettiğim , yaşamaktan mutlu olduğum ülkemin buna karar verdiğini öğrensem napardım ?

 4. ben bu açıklamayı kaçırmışım. o kadar geliyor ki bir sağdan bir soldan bombalar, hissizleştik mi umursamazlaştık mı artık birşey oldu bize yahu! Çok talihsiz bir açıklama olmuş Cem Bey, sözler ağızdan dökülmeden önce beyin süzgecinden geçse keşke...

 5. özkan says:

  hiç sevmediğiniz birinin kalkıp doğru bir hareket yapması kişide gerçekten şaşkınlık uyandırır misali okudum haberi. başbakan davosu terk etmiş helal olsun.
  sonra izledim videoyu biraz ilginç geldi. olay bir noktadan sonra Gazze sorunun Türkiyenin sahiplendiği bir duruma dönüşmüş gibi hatta tamamen bizim sorunumuz gibi bir görüntü çizdi başbakanın açıklamalarında.(bu arada arap alemi diğer müslüman uluslar bu konuda nerdeler?)tabi herşeyin bir açıklaması var.hem mısırın hem Türkiyenin hem arap aleminin olaya baktıkış açılarının nedenlerini biz hiçbir zaman bilemiyeceğiz. ama bildiğimiz birşeyi atlamamak gerek kimse Türkiyeyi ve onun başbakanını sallamıyor azizim. modelatör denilen adam kimdir. buna o hakkı kim verir araştırmak lazım. birileri sizi okadar sallamıyorki kalkıp bir panelde bile konuşmanıza izin vermiyor. evet oturduğumuz yerden kıçımızı kaldırıp birazda empatiyle avrupa sırtlarından Türkiyeye bir baktığınızda durumu çok daha iyi algılayabiliyorsunuz. birde bir konu var

  Erdoğan, şöyle devam etti: “Ben Sayın Olmert’e şunu söyledim; ‘Biz Hamas’ın elindeki esir askeri kurtarabiliriz. Madem demokrasiden yanayız, halkın iradesiyle seçilmiş olanları saygıyla karşılamak zorundayız. Bu hükümetin bakanları milletvekilleri sizin elinizde esir. Bunları serbest bırakın’. Olmert, ‘Bunları serbest bırakırsak Mahmut Abbas kriz geçirir’ dedi

  yarın öbürgün Dtp den birilerini içeri atarsak biri gelip halkın seçtiğini içeri atamazsın bunları serbest bırakın dese naparız yav.

  ilginç geldi bana sayın yazar..

 6. ahaha özkan bıradır, uzun uzun her aklına geleni eklediğin için sağol valla :D

  örneklerin çoğaltılabileceğini görmüş olduk böylece. bizi sallayan yok, bizi adam yerine koyan yok ve bu sırf bizim "kürenin hangi tarafında olmak istediğimizle" alakalı. biz kürenin karanlık tarafında, yüzyıllardır sömürülmeyi kabul etmiş, iğrenç mantaliteler sahibi araplarla kalmayı tercih ediyoruz. ve dünya bizi bu yüzden araplarla bir tutuyor, sokaklarda insanların hala kara peçeyle, peştemalla dolaştığını sanıyor. (gerçi hala var potansiyel ahaha)

  durum bu. yarın biz dtp'den bir "millet vekilini" içeri attığımızda yada o partiyi kapatmak istediğimizde dünyanın tepkisi buraya yönelecek. demokratik olmamakla suçlanacağız. ama onların terör örgütü yandaşı ya da terör örgütünün siyasi kolu olduğunu biz iddia edemeyiz ve anlatamayız bu saatten sonra.