Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Sıyrılmış Balatanın Etkileri...

Efendim selamlar, nasılsınız?

Diyerek başlamıştı yine bir yazısına. Aklında yine bir şey yoktu. Sadece zaman kazanmaya çalışıyordu. Saçlarını yeni yıkamıştı. Salık durduğu için gözlerinin önüne gelenleri geriye doğru attı. Seviyordu saçlarını. Az önce hazırlamış olduğu kahveyi karıştırdı ve tekrar yazmaya başladı. O sırada görev çubuğunda yanıp sönen mavilik, sevdiceğinin nete geldiğini işaret ediyordu. Ve bu cümleyi bitirmeye çalıştığı için cevap veremediği sevdiceği, nete geldiğini belli etmek için ısrarla çaldırıyordu telefonu. Kapanana kadar yazmaya devam etti. Eli mouse'a gitti sonunda.

Öğle saatinde annesi, sevdiceğinin nasıl olduğunu sormuş ve selam söylemişti. Gülümsedikten sonra annesinin selamını iletti sevdiceğine. Sevdiceği nete gelmeden önce çevrimdışı olarak yazdığı yazılar tam olarak iletilemediği için, sevdiceğinin sorularına maruz kaldı. Selamı atladı yani. İçerlemedi bu duruma çünkü iletilemeyen ya da yarım iletilen cümlelerde küfürlerde vardı. Anlamaması normaldi yani. O yüzden birazdan herşeyin normale döneceğini düşünerek yazmaya devam etti. Hala çevrimdışı olduğunu fark etti ve onu düzeltti kahvesinden bir yudum aldıktan hemen sonra.

Seviyordu kahve içmeyi ama uzun zamandır nedense içmiyordu. Reklam yapmak istemiyordu şimdi, yoksa markasını söylerdi, hepiniz bilirdiniz. Ama aklınıza gelebilecek 3 markadan en yeşili diyerek, gizemli bir hava vermeye çalıştı yazısında... Neden böyle birşey yaptığını kendi de bilmiyordu. Zaten neden böyle bir şey yaptığını da bilmiyordu. Sevdiceğine cevap vermeliydi...

Yanlış anlaşılmalar söz konusuydu. Nedense gerginlik hissediyordu havada. Normalde havada aşk kokusu olmalıydı! Neler oluyordu yarebbi? Gerilimli ve heyecanlı bir şekilde muhabbet etmeye ve yazmaya devam etti. Sapıklaştığını hissediyordu yine. Balatayı sıyırdığını uzun zamandır biliyordu ama bu dereceye geldiğinden emin değildi. İşte! Gün gibi ortadaydı! Balatayı sıyırmıştı... Neler yapsada balataları normale çevirse diye düşündü. Rot balans diye bir şey geldi aklına ama o arabayla ilgili bir şeydi. Balata sanki insan ile ilgili bir şeydi. O da arabayla ilgili bir şeydi. Herşeyin arabayla ilgili olması inanılmaz derecede şaşırttı onu. Salaklaşıp bir yudum daha aldı kahvesinden. İşte bu arabayla ilgili değildi. Araba ile zerre alakası yoktu. Saf ve doğal kahveydi lan bu! Arabayla ilgisi olmayan bir şeyler bulmak onu biraz rahatlatmıştı. Yoksa bu, kahvenin rahatlattığı iddia edilen aromasından mıydı? Sanmıyordu. Bu konuda daha fazla kafa yormaktan vazgeçti.

Bi' ara neti koptu ve hemen tekrar bağlandı. Netinin devamlı kopmasından rahatsızlık duymaya başladı ama bunun için yapabileceği pek fazla bir şey yoktu. Ne kadar çok "bir şey" kullandığını farketti. MK! Dedi. Nedense işte. Kendi bile bilmiyordu.

Sevgiler sundu. Bu kadar yeter dedi. Kafasını kaşıdı ve herkese selam söyledi. Duydunuz mu?

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 3 Comments

3 Responses to : Sıyrılmış Balatanın Etkileri...

  1. Üsküdar belediyesi başkan aday adayı ozkan says:

    aleyküm selam ve rahmetullahu berakatü.

  2. üsküdar'da oylar levent kırca'ya amoıfdsa