Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Lan?!


Efendim selamlar! Nasılsınız? Çok güzel..

Şimdi efendim, son günlerimizi bizim çirkin kedimizi düdükleyecek bir erkek kedi aramakla geçirdik. Netekim bulduk. Koç gibi, tam bir damızlık.. Bir araya getirdik kedileri ancak damızlık olan koltuğun altından çıkmıyor. Koskocaman bir kedi. İnanamazsınız görseniz. Bildiğin ufak bir kuzu kadar var. İnanılmaz bir büyüklükte. Neyse işte. Damızlık kedimiz koltuğun altından çıkmamakta ısrarcı. İlk başlarda eve yabancılık çekiyor falan diye düşündük ama pazar gününden beri yabancılık çekmesi pek normal değil. Hem biz sıcak kanlı insanlarız.

Bence bu kedi ibne. Gaykedi. (Böyle bir blog vardı sanki) Bizim çıtır çok işve yapıyor ama yanaşamıyor yanına. Yok, şimdi kedi bize sulandı, bizden insan evlatları olarak yanıt alamadı, zaten bi küstü kaderine. Şimdi kendisi gibi bir hayvana, üstelik kendi cinsinden bir hayvana sulanıyor, yine yanıt alamazsa bizim kedi erkenden menapoza girermiş gibi geliyor bana. Hayata küstü kedi. Hala bana sürtünüyor.

Neyse.

Delta Force oyununu indirdim birkaç gün evvel. Onu oynuyorum arada. Bu tarz oyunlar, filmleri gibi müthiş bir şekilde amerikan propagandası kokuyor, bunu zaten biliyoruz ama araplar yapsın, onların yaptıklarını da oynarım, dert değil. Amacımız sadece oyun oynamak. Oyun, Delta Force'un Black Hawk Down (Kara Şahin Düştü) versiyonu. Sinema uyarlamasını izlemişsinizdir belki. İşte orada yaşanılan senaryoyu yaşatmaya çalışıyorlar. Oyunun milliyeti olmaz, Türkiye'ye çıkartma yapsalar vururum bizim Mehmetçikleri, Somali'li abilerin gözünün yaşına bile bakmam. Ha kızanlar olursa, yapsınlar bir oyun, gidip beyaz saraya girelim hacılar. Benim için farketmez..


Ama oyunda öyle bir olay var ki; bilirsiniz, her savaşta ve her çatışmada ölen askerlerden çok ölen sivillerin sayısı verilir ana haber bültenlerinde. Ve sivil ölümlerini biz, sivil ve savaş karşıtı insanlar olarak eshefle kınarız. Bu oyunda kent içinde geçtiğinden, her an önünüze bir sivil çıkabiliyor, her an kızgın bir sivil tarafından taşlanabiliyorsunuz. Gayet gerçeğe uygun yapılmış. Tam eli silahlı elemanı öldürmek üzereyken, oradan bir teyze geçiyor ellerini başının arasında tutarak. Kurşun adres sormuyor tabi, teyzeyle beraber yere iniyor düşmanda, kurşunda.. Tabi bir anda önüne atlayan düşman askerleri gibi, sivillerde oluyor ve refleksle indirebiliyorsun sivili. Kendini oyuna kaptırdığın zaman her harekete mermi sıkıyorsun.


Burada, alın sıkıyorsa siz durdurun sivil kayıpları! gibisinden bir mesaj var sanki kehkeh

Oyunda en azından birkaç sivili birden öldürünce oyunu kaybedebiliyorsun. Gerçekte de öyle olsa ya?..

POSTED BY (Süper)Cem
POSTED IN
DISCUSSION 7 Comments

7 Responses to : Lan?!

 1. özkan says:

  haha sivili öldüren oyunu kaybetse kimse savaşmazki. oyunun bir kuralıda sivili öldürmek. sonrada bunlar sivil gezinen askerler demek he 6 yaşında asker olurmu bilemem onu devlet büyükleri daha iyi söyler. diyorlarki israil camiye bomba atmış cami yıkılmış üzülme filistin bizde cami mühendiside harcıda fonuda camiside çok veririz hamdolsun.ayrıca israili kınıyorum neden bombalıyorsun eşşek oğlu eşşek klise yapsana camiyi hala osmanlıdan ders almadınızmı.biz hiç ayasofyayı bombaladıkmı. harçla sıvadık.zerre zarar yok.birde bacadan zehirlenenler varmış sadece bugün 12 kişi ölmüş. şimdi yanlış yapılmış denilen bacadan oluyormuş bu.oysa belediye olarak okadar kömür verdik onu bile kullanmasını bilmıyorsunuz. ne kömürmü dedim ben hadi canım yok artık.

 2. özkan says:

  bugün anladım ;

  arkadaşın düğününde zorla kalkmış oyanamaya çalışıyordum

  kameramana dikkat ettim sürekli beni çekiyor.

  meğersem belgeselciymiş.

 3. özkan says:

  gel vatandaş gelll (şair burda kaz yerine koyduğu halka sesleniyor)

  batan geminin malları gell (şair batan partisinin mal varlığını kasteder)

  6 kilo kapasiteli
  2500 devirli
  bir çamaşır makinesi (şair malı pazarlıyor )

  içine doldursun herşeysi
  soğuktur bütün haznesi
  buda bir buzdolabıdır
  a sınıfıdır teknolojisi (şairin pazarladığı bir başka mal)

  ey vatandaş ( yani kekolar)

  bukadar yardım
  bukadar hizmet
  yoktur böyle parti
  hadi bizi kabul et ( şair dilenir)

  vatan daştan sesler korosu

  gel delege gel
  otur bir söyle
  kendine gel
  çamaşır makinesi buzdolabı
  iyidir amma
  fişe takmaya dayanırmı yürek,bel

  bizim mahallenin yoktur yolu
  suya gideriz bir köy konvoyu
  elektrik varıdır ama neolcağı belli olmaz
  mumla aydınlatırız hala sağı solu

  şair tekrar seslenir

  bire doymaz bire ziyan
  rüşvet verdik sana okadar ayan beyan
  birde utanmaz napcaz dersiniz
  aleme rezil olduk ananıda al git ulan (şair burda bir galyana gelmiştir aman vatandaş kulak asmayın aslında kedi gibidir merttir hatta davosta onun için bitmiştir. bir tek kazla. pardon halkını düşünmektedir. )

 4. husuhdauhs ulan özkan :D

 5. zeynep says:

  daha gelmem davos'a! tunceli'de bulaşık makinesi dağıtıcam.

 6. zeynep says:

  make love not war!

 7. Ten uyuşmazlığı olmuş :p