Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

İkiyüzlülükten Vazgeç!

Ruh hastası olursan ve bir kaç kişiyi öldürürsen; "cezai ehliyetin yoktur" olur.

Başbakanın oğlu olduğun için bir insana araçla çarpar isen; 30 metrelik fren izi yok olur, bir gece içinde ehliyetin olur, karşı taraf 8/8 suçlu olur.


İşçi, memur zam ister; kriz olur, başbakan ister; 60 milyon dolara jet olur.


Sayısız kere rüşvet yemişsen, üzerindeki üniformaya ve devletin sana vermiş olduğu göreve güvenip insanları ezmişsen, eziyet etmişsen, kendi fikirlerin doğrultusunda yargısız infaz yapmışsan, senin de hakkını savunan işçilere mitinglerde tekme tokat dalmışsan, koruyamadığın bir canın kafası kesilerek ölmesi durumunda suçu ailesine atarsan ve şans eseri bir gün ölürsen; şehit olursun.


Ya da;

İçinde taşıdığın vatan sevgisinin milletten ve devletten karşılık bulamaması nedeniyle örgütsel faaliyetlere girersen; terörist olursun.

Bin bir dertle ürettiğin ürünü değerine satamazsan; anasını alıpta giden olursun.

Evladın bir psikopat tarafından öldürülürse; sorumsuz olursun.

Meydanlara çıkıp, miting yapıp hakkını savunursan; kominist olursun. (ki sorsan yüzde 90'ı komünizm nedir, anlamı nedir; bilmez...)

Bu ne yaman çelişki böyle? Gerçekten beyler; bu ne yaman çelişki böyle?


Sokakta gördüğüm insanların %90'ı polislerden bahsedildiği zaman tüyleri diken diken olan, "aman abi bulaşmamak lazım" diyen ve daha bir sürü "kötü söz" söyleyen insanlar ve bu halkın genelinde de aynı yüzdelere ulaşabilir. Herkesin bir kere ağzı yanmıştır kolluk kuvvetlerinden. Eminim ki şerefiyle görevini yapanlarda vardır, eminim ki yapmayanlar kadar çoktur. Ancak, genelleme olayı var ya doğamızda; neden bu kadar çok tırstığımız, bu kadar çok çekindiğimiz, bu kadar çok sevmediğimiz güvenlik kuvvetlerinden biri ölünce "vah gitti şehidim" tribine dalıyorsunuz?

Neden her konuda bu kadar iki yüzlüsünüz?


Hani daha geçen gün kızmıyor muydunuz siz Cerrah'a, nasıl söz söylemiş öyle "ailesi sahip çıksaydı!" falan..


Hani kızmıyor muydunuz siz; Almanya'da her taşın altına girip Deniz Feneri soyguncularını buldular, burada neden bulamıyorlar, neden araştırmıyorlar diye?


Beşiktaş'ın ara sokaklarında bakkalına helikopterden atılan göz yaşartıcı biber gazı bombası giren amca, sen kızmadın mı o gün?


8/8 suçlu olan "insan", sen kızmıyor musun öbür taraftan seni öldüren kişiye bir gecede ehliyet çıkartanlara?


İki yüzlülükten vazgeçin... Polisten yada milletvekillerinden nefret edin yada sevmeyin demiyorum... Timsah gözyaşları dökmeyin, biraz olsun hissettiklerinizle eş değer tepkiler verin
... Birazcık?...

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 3 Comments

3 Responses to : İkiyüzlülükten Vazgeç!

 1. Hayır en kötüsü bunları söylüyorsun "evet haklısın" diyorlar, sonra ertesi gün seni tanımamazıktan gelip kaseyi sağlama aldıklarını sanıyorlar.

  Bir de tee ne zaman önce, minibüste kardeşimin sorduğu soruları cevaplarken arkadan gelen "hımhımhımmm komünist!" fısıltısını duyup, "ben komünist değilim hiç olmadım da, başka bir şey de değilim aslında, ama sanırım sizin ne olduğunu anlamadığınız ve öğrenmekten korktuğnuz herşeyi komünizme bağlama alşkanlığınız var" şeklinde birşeyler söylemiştim, o insan geldi aklıma okurken, çok var onlardan.

  Yeni görünümde iyi olmuş buarada.

 2. Pelin says:

  süpsüper olmuş bu, pek beğendim.
  daha önce hiç yorumsuz yorum yapmamıştım bu da ilk olsun..

 3. bu iş onu yapmış bunu yapmış olayını geçti, kişisel olarak kendini üstün hissetme durumuna döndü. "insanlar senden korkar, sana saygı gösterir, rozetin var olum senin, bastır, çek copu, çil yavrusu gibi dağılsınlar" hal vaziyet budur. güvemem pankart taşıyan kadına (kadını erkeği falan değil sadece "insana") biber gazı sıkıp, boyalı suyla geri püskürtene. he o coplu da ona emredileni mi yapıyodur? emri verene mi güveneceğim? bugün ekran karşısında bi kere daha gördük neyin ne olduğunu.

National Geographic POD