Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Bir Rapor. Amme Hizmeti

Canım okur, niyetsizdim.

Gerisin geriye dönüp bir şeyler yazmaya, böyle içim çekik, ne bileyim bir isteksiz, bir müşkülpesent. Fakat geçen haftalarda, hafta sonunda yapılacak olan etkinlik için yaptığım araştırmada istediğim sonuçlara ulaşamayınca iş başa düşer, belki insanlara faydam olur diyerek bastım deklanşöre(klişe).

Bir kaç öğrencime yakın olduğu için, bizim de Kızılay Meşrutiyet Caddesinden 541 numaralı Eryaman belediye otobüsüne binerek(adreside yapıştırırım ki, hani!) yaklaşık 45dakika 1 saatlik mesafede ulaşacağımız, canımız Ankara’mızın sevgili belediye başkanımızın bize hediyesi, Göksupark(o yeah) tercih edilmişti.

Daha önceden hiç gitmediğimiz, yeterince merak ettiğimiz bir yer olduğundan, amacımızın da piknik yapmaktan öteye gitmeyişi sayesinde Google'a varıp Göksupark yazdığımızda karşımıza çıkan görüntüler çok iç açıcı olmadı, ben de diğerlerine nazaran biraz daha yardımcı olabileceğine inandığım fotolar çektim.

Buyurun.
Başlıkta olduğu gibi; Amme hizmeti. Söylemek istediklerim bu kadar fotolarla beraber yorum katmış olalım.Göksuparkımızın iki adet girişi var. Bunlardan, yukarıdaki girişinden yer alanından bir görüntü. Ne hoş. Yeşillik, mavi, araba ve kolpadan iskele.

Piknik alanına doğru yürürken yer alan uzun yürüyüş yolu. Çevre mühendisliğinin son harikası; Palyaço şeklinde çöp tenekeleri. Görsel şölen.

Piknik masaları, yanlarında kocaman mangalları ve dibinizde çeşme daha ne olsun. Mavi çöplerimizle doğaya olan saygımızı koruyoruz. Çöp poşetleri, boş ya da dolu olmaksızın her 2 saate bir toplanıyor özel görevliler tarafından. Kanımız çekiliyor adeta.

ve ve vee Dağ Kızağımız. Türkiye'nin başka hangi parkında dağ kızağı vardır ki. Bilmek istiyorum. Çalışıp çalışmadığı meçhul. Lütfen her şeyi devletten beklemeyin.

Bunların yanı sıra, Go-kart, su bisikleti, basketbol ve futbol sahaları, en önemlisi de kumu olamayan bir plaj voleybolu var. Ya yaa. Bizden sonra koydularsa bilemeyeceğim tabii ki kuzum.

Her daim tırıvırı.
İyi eğlenceler.
Sevgi, saygı.

POSTED BY Darkohl
DISCUSSION 4 Comments

4 Responses to : Bir Rapor. Amme Hizmeti

 1. Palyaço şeklinde çöp tenekeleri dsmaıofmsdaıof sırf bunu görebilmek, yanıbaşında bir fotoğraf çektirebilmek için bile gidilir lan oraya sadmıofasd

  Burada da bir korku filmi canlandı gözümde. Palyaço = korku filmi. Her daim aynı karede güzel duruyorlar. Bunda Stephen King amcamızın hatrı sayılır bir etkisi var tabi. Neydi o "it" manyağı..

  Neyse. Şekil olarak güzel göründü gözüme. Yapılmak istenen mevzuları takdir edebiliriz.

  Bizi oraya götürsene sevdiceğim :G

 2. Darkohl says:

  Zaten hafıza kartının yarısı palyaçolu çöp tenekeleriyle doluydu, özellikle çöplerin ağzından içeri atılması planlanan boşluk çok başarılı.
  Sapık ruhumu heyecanlandırıyor.

  Hepiniz gelirseniz hepinizi götürebilirim nasıl olsa tecrübe ettim 1 kez ama herkes kendi topunu getirsin.Sonra olay oluyo uzun eşek oynamaya başlıyoruz.

  Gel de çimlerin üzerinde tavlayla marsa yollayayım seni 65
  Sarı-lacivert pullar ilgini çeker mi?

 3. Güzel gibi ki. Giderim bence, gölümsüye ayak sokmak serbest mi, o önemli olan.

 4. Darkohl says:

  bilmem ki denemedim o kadar yaklaşamdım. hem içinde pirana varmış ya hemi de çilek. ya.

National Geographic POD