Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Mosh

Hayat zor deniyor ya, arada bir hayatı zorlaştıran bizlermişiz gibi gelirdi. Kendi hayatımızı kendimiz zorlaştırıyoruz gibi bir hissiyata kapılırdım. Geçenlerde bir tane öğrencimin trafik kazasında vefat ettiğini öğrenene kadar.. O an bunu onun yaratıp yaratmadığı konusunda kendimle çelişkiye düştüm. Pek çok şeyi sorgulamaya başladım, anlıkta olsa günlükte olsa. Teoriler teorileri kovaladı.

Okuduğumuz kitapalardan, izlediğimiz filmlerden, gördüğümüz ve duyduğumuz olaylardan etkilenip hayatımıza ona göre bir yön vermediğimizi kimse inkar edemez. Herkesin bir anısı veya bir söyleyeceği vardır bunun için.

Benimle şirkette aynı bokları yapan arkadaşım izinli olduğu için belki de hayatımda en çok izlemek istediğim gruplardan birini izleyemeyeceğim bu hafta sonu.
Sorumlusu da dibine kadar benim tabii ki. Benim yüzümden izleyemiyorum. Kendi hatalarım, kendi yaptıklarım ve empatilerim.

Adamların ta evine kadar gidip onları izlemeden dönmek zaten yeterince hayal kırıklığı yaratsa da onlar senin ayağına gelmişken ikinci bir fırsatı kaçırmakta olayın cabası oluyor. O değil de hep şanssızlığımla kaçırdım Paradise Lost'un bir kaç konserini. Bir keresinde sadece 45km uzağımdaydı fakat tam tamına günlerden Çarşambaydı ve benim ertesi gün halletmek zorunda olduğum sorumluluklarım vardı.
Peki, her şey bir yana. Tüm şanssızlıklar, vurgunlar, başarısızlıklar vb.. Elimizde fırsat varken değerlendirmemekte neyin nesi oluyor kuzum hea!?

Hala daha veremediysen kararını bir diyeceğim var. İyi dinle iyi yaz. Nane limon kabuğu bir tutam zencefil aman..
Bu konser tek başına da olsan bütün sevdiklerinle de izlesen kaçırılmaması gereken bir fırsat yağmuru. Adamlar adeta püskürmüş alevler gibi aç Türk metal sevenlerine seslenecekler ve sen bunların içerisinde yer almayıp ertesi gün gelen yorumlarla yetineceksin.

Hadi canım oradan, yemezler. Ben olsam ömür boyu söylenirdim böyle bir durumda. Anıların kaybolabilir ama uhteleler hiç gitmez beyinciğinin arka yerlerinden.

Her daim.
Sevgi, Saygı.

POSTED BY Darkohl
DISCUSSION 2 Comments

2 Responses to : Mosh

  1. ahahah bildiğin üzere gittik. (sayende)(bi de neşetin sayesinde:P) rastlaştığımız insanlarla beraber oturduk ve türk metal camiasının muazzamlığını izledik :D

    bununla ilgili bir şeyler yazmalı sanırım ama o kadar ayrıntıyı yaşandığı gibi anlatamamaktan tırstığım için yazamıyorum. olmaz yani bence.

    yanımda olmasanda telefonun ucunda olmanda iyi bir şey..:/

National Geographic POD