Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Forgive me father!

Türk kültüründe, yaşantısında, hayata bakış açısında veya yaşam standartlarında ne kadarlık yere sahip Golf?

Golf'ün zararları saymakla bitmez, rakı sofrasında muhabbeti bile geçemez, dedikodularda yer almaz, otobüslerde anlık kankaların muhabbeti değildir, can sıkıntısında kalkıp bir tur atmazsın sahasında, haz vermez, eğlendirmez, tatmin etmez, huzur vermez, promosyon ya da eşantiyon aracı olarak kullanamazsın, alsan alamazsın satsan satamazsın zannımca.

Sahayı sulamaya kalsan dünyanın tümünde susuzluktan bedenleri yırtılan insanların ihtiyacını karşılayabilecek kadar su harcaman gerekir.

İngiltere gibi su ile herhangi bir problemi olmayan ülkelerin müsait yerlerinden çıkardıkları can sıkıntısı saçmalatmacısıdır. Kriket gibi külliyen zamazingodur. Tüm dünya zararını bilir fakat kılını kıpırdatmaz aksini savunmak için. İnsanlık ve doğa için.

Ülkemizde ise su ile her gün başka bir orta komedisi yaratılmasına rağmen Antalyalarda turistlik sikindirik mekanlarda sayısı her sene artmaya devam etmektedir.

Doğallığı, insanlığı hatta iklimi bile bozar.

O göz boyayan çimlerini parlatabilmek için deli gibi kimyasallar kullanılır. Doğayla özümseştiği düşünüldüğünde ise 6 parmaklı bebeklere davetiye bile çıkartır.

Doğu Anadolu bölgesinde yetiştirilen bütün büyükbaş hayvancılığın dışkılarına ihtiyaç duyulur. Köylü yakacaksız kalır, dengeleri sarsılır, hayatlar bile sona erer.

Aklı beş karış havada insanlar yaratır, paraya susamış hatta aç, parasız yaşayamayan onsuz sağlığın hayatın olmadığına inanan kalleş ve kendini bilmez faşistler yaratır.

Suyu ve oksijeni yok eder. Nefes aldırmaz bronşit astım hastası yaratır. Alerjili bünyeler yaratır.

Ekonomisi hakkında konuşabilecek kadar bilgiye sahip değilim olmakta istemiyorum.

Golf sahalarına bir yenisinin daha eklenebilmesi için kalem oynatan her insanın ayrı ayrı ailelerinden her hangi bir tanesine illetli hastalık bedduası ediyorum. Lanet olsun size.

Golf sporuna ihtiyaç yok bence Türkiye'de. Sahalarına ise hiç gerek yok.

Bu yazıda onlara, ailelerinde, seslerini çıkartmayan sözü geçemeyen ve dediklerini yaptıramayan insanlara sevgi saygı yok, size var..

POSTED BY Darkohl
DISCUSSION 1 Comment

One Response to : Forgive me father!

  1. şimdi bunların suni olanı çıkmış çemenden kare bir halı var gittiğin yere seriyon topu oyle koyveriyon.

National Geographic POD