Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Big Bang, Varoluş, Evren, Vajinismus ve Mercimekli Köfte Hakkında...

Elbetteki herşey bir toz bulutu falan değildi... Evren her zaman vardı. Bizim güneş sistemimiz de yerli yerinde duruyordu ve evren genişlemeye falan devam etmiyordu...

Bu giriş bildiğiniz herşeyin yanlış -ya da eksik- olduğunu sanırım açıklıyor! Zamanın bilim adamları her şeyi düşünmüşler ve güzel bir teori ortaya atmışlar ve bunu bazı kanıtlarla destekleyebildiklerinden tüm insanlık bunu yutmuş ve teoriyi desteklemiştir. Teorinin desteklenmesinin altındaki asıl amaçlara geleceğim; bunların hepsi komplo, hepsi tuzak!

Evren vardı ve güneş sistemimizde bulunan gezegenler yerli yerindeydi. Ancak sadece dünya yoktu! Dünyanın olduğu yerde minik bir mercimekli köfte vardı. Evrenin içinde yolunu kaybetmiş ve varoluşunu arayan bir mercimekli köfte...

Mercimekli köfte güneş sistemimize bir anda dahil olmuş ve diğer gezegenler tarafından ilk bir kaç milyon yıl ilgiyle izlenmiştir. Gezegenlerin hepsinde bu küçük ve anlamsız köfteye karşı garip bir ilgi vardı. İlgi vardı diyorum çünkü o zamanlar gezegenlerde yaşayan canlılar vardı ve özellikle Mars dönemin en işlek gezegeniydi. Bizimkisi kadar işlek olmasa bile Bağdat Caddesinde gibi bir cadde olan Kgoyit32 caddesinde yarışan gençler ve Uzaybüs'te birbirini ezen ve birbirine sürttüren kitleler vardı. Neyse. Milyonlarca yıl güneş sistemi gezegenlerinin aydın bilimadamları bu mercimekli köfteyi incelediler, prototiplerini çıkarttılar ve üzerinde deneyler yaptılar. Ancak milyonlarca yıllık çalışmalar hiç bir sonuç vermemiş ve mercimekli köftenin aslında "ne" olduğunu ve nasıl oraya geldiğini bulamamışlardı. Gezegenlerde yaşayanlar arasında büyüyen merak kozmik bir çekim gücü yarattı ve bağlandıkları zinciri kopartan Satürn, Masyongo ve Vajinismus gezegenleri yörüngelerinden ayrılarak çekim gücüne, yani mercimekli köfteye doğru süratle sürüklenmiş ve büyük bir gürültüyle çarpışmışlardır. Yani büyük patlamanın (Big Bang) temelinde bu yatar...

Peki bundan sonra ne oldu? Satürn o zamanlar çevresinde kuşağı olan bir görüntüde değildi. Masyongo gezegeni disk şeklindeydi ve çarpışmada Satürn'e göbekten daldı ve Satürn bu gün gördüğümüz o çevresinde kuşak olan halini aldı. Vajinismus ise çarpmanın etkisi ile tamamiyle dağıldı ve ışıklar saçarak etrafa yayıldı. Bugün evrende başıboş dolaşan astroitlerin %98'i Vajinismus'un parçalarıdır... Diğer gezegenlerde ise çarpışmanın etkisiyle yaşam sona erdi. O zamanlar kendi halinde oturup milyonlarca yıl boyunca mercimekli köfteyi izleyen güneş çok sinirlendi ve bugünkü sıcak halini aldı. Tüm gezegenler mercimekli köftenin yok olması ile birlikte derin bir çöküş yaşadılar ve yaşam birkaç milyon yıl içersinde tamamiyle tükendi...

Bu arada elbette size yabancı olmayan bir tabir olan Vajinismus'a değinmek isterim. Vajinismus bilirsinizki genç bayanların cinsel ilişki sırasında kasılmaları şeklinde tanımlanan bir hastalıktır. Bu hastalığa halk arasında "tırsma" denebilir ancak bu hastalığa Vajinismus denilmesinin nedeni; hastanın, cinsel ilişkiye başlanması ile birlikte beyninde patlamalar ve ışıklar çıkması nedeniyle yaşadığı tramvadır. Yani milyonlarca yıl önce (aslına bakarsanız 14 milyar yıl falan oldu) yaşanan bu patlamada yok olan Vajinismus gezegeninin ismi, hastaya yaşattığı bu paranoya açısından bu hastalığa verilmiştir. Bu da mercimek köftesi ile ilgili olan tezimi kanıtlayacaktır. Oraya geleceğiz tabi.


Bu çarpışmanın etkisi ile oluşan enerjiden şu an üzerinde yaşadığımız dünya oluştu. Bir anda orada oluşuverdi ve bunun tek nedeni bir mercimekli köfteydi... Mercimekli köfte dünyanın hamurunda vardır ve dünya bu yüzden diğer gezegenlerden farklı olarak dünya "verimli topraklara" sahiptir. Mercimekli köftenin içersinde bulunan mercimek, maydonoz, yeşil soğan gibi malzemeler toprağa yayılarak filizlenmiş ve bugünümüze kadar gelen o muazzam doğal evrim adımlarını atmışlardır.

Aslında bu teori ile insanlığın birkaç milyon yıllık bir hikaye olmadığını anlayabiliriz. Evrim teorisi mantıklı, evet, ama onlar mercimek köftesini dışladıkları ve görmezden geldikleri için asıl noktayı ve zamanı yakalayamadılar. Mercimek köftesi bir yandan verimli topraklara tohumlarını serperken, bir yandan da çürüyordu! Bu çürüyen köftede oluşan bakteriler zamanla kurtçuklara dönüştüler. Ve en fazla 1 milyon yıl sonra modern insanın ilk atası olan "Jojohyi hayvanımsı"sı ortaya çıkmıştır. Bu iki ayağı ve iki eli olan, ancak bir goril gibi yürüyen, kuyruklu ve 6 metre boyunda bir yaratıktı. Bu yaratık kurtçuklardan evrilen kelebekler ile çiftleşti ve bu çiftleşmenin sonunda bugünkü zürafaları oluştu. Zürafaların üzerindeki benekler bu yüzdendir ve boyları bu yüzden bu kadar uzundur. Herneyse!

Şimdi size tüm nesli yok olmuş "geçiş dönemi" canlılarının seks hayatını anlatacak değilim!..

Şimdi sorarım size; "mercimekli köfteyi sevmeyen var mı?"

Marjinal görünüp "sevmiyorum" diyebilecek olanlar vardır elbet. Onlarda yukarıda bahsettiğim gibi, evrenin en büyük komplosuna ait insanlardır, aldanmayın onlara!

Hayatın, dünyanın, büyük patlamanın, varoluşun ve insanlığın mercimekli köfteden olduğunu bilen ancak bunu şiddetle inkar eden bir tarikat var. Bu tarikat bu gerçeği saklama yemini etmiştir ve 200 yıldır faaliyettedir. Çünkü bu gerçek açıklanırsa din düzeneği bozulacak, evrim teorisi kısmen patlayacak, big bang teorisi sıçızlayacak, Vajinismus kelimesi anlam kazanacak ve insanlar tekrar putperest hallerine geri döneceklerdir!

Neden bu kadar seviyoruz mercimekli köfteyi? Neden devamlı aramıyoruz ama gördüğümüz zaman en azından bir tane yemeden bırakamıyoruz?

Çünkü hepimiz genlerimizde bu gerçeği taşıyoruz! Bizler mercimekli köfteden geldik!

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 8 Comments

8 Responses to : Big Bang, Varoluş, Evren, Vajinismus ve Mercimekli Köfte Hakkında...

 1. Milli eğitim bakanı olup şunu müfredata almak vardı ya!

  Saçmalama potansiyeli senin kadar yüksek olan 1, hadi bilemedin en fazla 2 kişi daha tanıyorumdur, o değil yazıyı okumaya devam edeceğim diye canım çıktı, her güldüğümde yanımdakilere okuduğum bölümü anlatmam gerekti. Akşam akşam iyi eğlendik sayende. Bütün fikirlerini destekliyorum ve arkandayım blogger.

  Yaşasın mercimekli köfte!

 2. Darkohl says:

  bir aşermeden ancak bu kadar güzel bir hikaye çıkabilir, dinlediğimden daha güzeldi. tabi gürültü filan anlayamamışım ben yarısını.
  ama inatla yutturmaya çalıştın ya hala ordayım.
  samanyolundan bahsetmedik!? ya antares?

 3. bu yazı birkaç isviçreli ve gözlüklü bilim adamı tarafından okunmalı azizim, şahsen aydınlandım!

  ya da boşver elin gözlüklü adamını, yarın bizzat annemin altın gününde dolma parmaklı teyzelerle birlikte bu konuyu masaya yatıracağım, yemişim 200 yıllık tarikatı..

 4. Adsız says:

  Hem teoremlere inanma hem teori yumurtla.... Oh ne ala !..

 5. eFeNDi says:

  bugün öğlen yemekte mercimekli köfte yedim ve "(oh..) dünya varmış" derken buldum kendimi. haklısın galiba.

 6. mimi wonka: teşekkürler efendim _)

  darkohl: antares herşeydir.

  alesse: bence yararlı olmasından ziyade afiyetli bir tartışma olmuştur!

  adsız: adın yok mu çocuğum senin?!

  efendi: Süpercem'de yalan yoktur.

 7. Son yazında iyi ki link atmışsın yoksa bu yazıdan mahrum göçüp gidecektim bu diyarlardan. Bir biyoloji öğrencisi olarak çılgın bir şekilde aydınlandım en yakın zamanda hocalarımla paylaşmalıyım bu yazıyı, hepsinin yepyeni bir soluğa ihtiyacı var.

 8. Sevgili deney artığı, öncelikle sana özel ve samimi bir soru sormak istiyorum:

  NASIL BİYOLOJİ OKUYABİLİYORSUN PANPA YA? SDAHIFS Ben hiç kaldıramadım o dersi, ama o beni göt loblarımdan sürekli kaldırıp kaldırıp indirdi (utanç içersinde ve aynı zamanda dehşete düşmüş adam ifadesi)

  Mercimekli köfte gerçeğini yaymalı ve dünyayı bu gereksiz big bang çılgınlığından kurtarmalıyız. Bu savaşta omuz arkadaşım olma niyetini açıkça ve korkusuzca belirttiğin için seni ellerim kanarcasına alkışlıyorum.