Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Kızıldere Sana Yine Geliriz.....

Yıllar önce ilk devrim ateşi yandığında çoğu devrimci genç TİP etrafında toplanmış, zamanla TİP'in izlediği politikaların etkisizliği gençleri radikal yollara sevketmişti. Bu radikal yollara başvuran devrimci liderlerden birisi de Mahir Çayan'dı.

Türkiye Halkın Kurtuluş Partisi - Cephe'yi kuran ve geçmişten edindiği bilgiler ışığında bu ülkenin kapitalist ve emperyalist güçlerden kurtulması için gerekli devrim stratejilerini tasarlayan ve uygulama yoluna giden önder devrimcilerdendi Mahir Çayan.

Üsküdarlıydı, Fenerbahçeliydi. Okuduğumuz kadarıyla dürüsttü. İftira atıldığını düşündüğü lise öğretmenini savunmak adına Haydarpaşa Lisesinde boykot düzenleyecek kadar yürekliydi. Dış güçler tarafından yönetilen ülkesinin kurtuluşu için savaştı, devrim için farklı bir yoldan yürüyen "darağacındaki üç fidan"ı kurtarabilmek için topuyla tüfeğiyle etrafını çeviren komandolara karşı koyacak kadar cesurdu.

1972 yılında, bugün, Mahir Çayan ve arkadaşları Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın kesinleşmiş idamlarını önleyebilmek adına NATO üssünden kaçırdıkları üç İngiliz teknisyeni rehin alarak Niksar'ın Kızıldere köyünde saklandılar. Muhtarın daha önceden hazırlamış olduğu ihbar mektubunu jandarmalara vermesiyle birlikte binlerce komando askeri, on tane devrimciyi katletmek için harekete geçmiş ve rehinelerle konuşma bahanesiyle çatıya çıkarttıkları Mahir Çayan, Ertuğrul Kürkçü, Cihan Alptekin ve Saffet Alp'in üzerine "hayatlarını kurtarmak için orada bulundukları" İngiliz teknisyenlerin hayatlarını hiçe sayarak kurşunlarını yağdırmışlardır. Bu ateş sırasında Mahir Çayan başından altı kurşunla katledilmiş, diğerleri ise yoğun ağır makineli tüfek atışları sonucunda katledilmiştir.

Dış güçlere bağımlı yaşamayı bir hayat standardı haline getirmeyi her zaman için en önemli işi bilen sağcı hükümetlerin, devletinin tam bağımsızlığını isteyen devrimci gençlere uyguladığı binlerce sayısız katliamdan birisiydi Kızıldere katliamı. Tarih bunu yapanları unutacaktır ancak bu katliama kurban giden devrimci gençler hiç bir zaman unutulmayacak ve her zaman o genç ve güçlü duruşlarıyla hafızalarımızda ve karşınızda olacaktır! Özgürlük için, devrim için hala bu ateşi yakanlar var ve hala devletin korkan organizmaları tarafından katlediliyorlar. Ve hiç birisi unutulmayacak, hepsi gelecek nesillerde başka isimlerle karşınıza çıkacaklar!

Karl Marx'ın haklı olmasını diliyorum sadece. "Kapitalizm kendi mezar kazıcılarını yaratıyor" ve o mezar bir gün kazılacak.

Mahir Çayan, Ömer Ayna, Cihan Alptekin, Saffet Alp, Sinan Kazım Özüdoğru, Hüdai Arıkan, Erkan Sarıhan, Sabahattin Kurt, Nihat Yılmaz, Ahmet Atasoy. Adınızı bizler gibi, katilleriniz de unutmadı. Unutamayacak. Bir gün bu insanlık hak ettiği değeri görecek, hak ettiği gibi yaşayabilecek...


Kizildere adin ahire kalsin!!!-kizildere sana yine geliriz!


grup yorum-KIZILDERE

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 1 Comment

One Response to : Kızıldere Sana Yine Geliriz.....

 1. insan aslında çok güçsüz bir varlık.

  Düşünün sevdiğiniz birinden koparıldığınızı.

  Düşünün parasız kaldığınızı.

  Aile düzeninizin bozulduğunu,
  sicilinize sayfalar yetmediğini,
  düşünün. Biraz kasın kendinizi.

  Düşünün özgürlüğünüzün elinizden alındığını.

  Ruhsal travmayı düşünün.


  Çocukken birinden yediğiniz dayağı hatırlayın.

  Üzerinizdeki ölü toprağını nekadar zamanda attığınızı düşünün.

  Ve birde yanınızda olması gerektiğine inandığınız binlerin, milyonların üzerinize nefretle, kinle ölüm kustuğunu düşünün.

  Sağ çıksanız bile, kurtulsanız bile evinizi, sevdiklerinizi birdaha göremiyeceğinizi düşünün.

  İçeri düşerseniz, ki Jandarmasından tutun karakoluna kadar üzerinizden geçmenin hayalini kuran insanlardan bu mümkün olursa,

  elinizde neyin kaldığını düşünün.

  Kimin içindi bu kavga onu düşünün.

  İnsan çok güçsüz bir varlıkken, bunları yapabiliyorsa, siz bunun kavramın neresindesiniz onu düşünün.