Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Hastanın Şarkısı: Giyotin - Issız Bucaksız

Efendim selamlar!

Yıllar önce küçük ve sevimli bir death metal fanı iken, bu müziğin ruhunu damarlarımda tüm gençlik enerjimle yaşar iken hep aklımdan geçirirdim: "Bir Türkçe death metal yapan grup olsa tutmaz mı lan?!" diye.

Önce cevabı verelim: Tutmuyor dsafs

Memleket garip usta, adam gidip Fince müzik dinleyebiliyor ama Türkçe olunca karizması zedeleniyor sanki abinin. Neyse.

Giyotin yıllar önce 2001 yılında Death ve Thrash metali harmanlayarak, bize Türkçe olarak servis etmiş güzide bir grubumuzdur. Yıllar yılı, askerlikti, işti, destek eksikliğiydi bir türlü durumu toparlayamamışlardır ve çıkarttıkları tek demo ile bu alemde varoluş mücadeleleri kısa sürmüştür.

Müzikleri ve vokalleri bence gayet güzel, ancak kayıt elbette çok kötü. Ama bu "müziğin" gerçek fanı olan insanlar için kayıdın kalitesi her zaman için ikinci plandadır zaten. Bu kayıdın ne zor koşullarda çekildiği, ne gibi fedakarlıklar gerektiği başlı başına bir yazı konusu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Giyotin, bence Türk Heavy metal sahnesinde varolmuş ve bu varoluşun sonunda belirli bir kitleye kendini sevdirebilmiş güzide bir death metal grubudur.

Kendilerine sonsuz saygılar sunuyorum *tekrardan.

*(Yıllar önce yaptıkları işten dolayı heyecanlı bir mail yazmıştım kendilerine ehe)


POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 3 Comments

3 Responses to : Hastanın Şarkısı: Giyotin - Issız Bucaksız

 1. işin ilginci bi ara asafated diye bi death metal grubu vardı, adamlar ingilizce dışında fransızca şarkıya bile sahipti, ama türkçe yoktu. gerçi o şarkıda da "tout va bien" dışında bişi denmiyordu sanki ama olsun.

  bi de acrimony vardı bi zamanlar melodik death metal yapıyorlardı, hala bi yerlerden mp3ü filan bulunuyorsa tavsiye ederim, hatta ben de dinleyeyim bi seneler oldu dinlemeyeli.

 2. Asafated efsanedir :) Zamanla onları da görebileceksiniz burada kihkih

  Oldukça geniş bir yerli death metal arşivim vardır 8)

 3. :) ben lisedeyken filan çok takip ederdim, o zaman izmirde konserler filan olurdu (hatta bununla ilgili bi yazı yazacağım sanırım bloga, uzun uzun anlatırım orada), bilumum amatör türk metal gruplarını dinleme şansımız olurdu. gerçi amatörler şahane beyin düdüklüyordu ama olsun, siyahlarımızı giyer giderdik.

  bi de acrimony ile ilgili şöyle bi blind guardian cover'ı buldum. zamanında BG Tribute albümde yayınlanmıştı bu şarkı.

  http://dc146.4shared.com/img/100314649/ee357908/dlink__2Fdownload_2F100314649_2Fee357908_3Ftsid_3D20100606-044713-21e8c42d/preview.mp3