Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

İzin Dönüşü...

Yamulmuş bir şekilde döndüğüm tatilden ama değmedi diyemeyiz okuyucu. İyi gezdik. Pek çıtır, çerez, çokomel olarak adlandırabileceğimiz türden manitalara rast gelemedik ama zaten amacımız da bu değildi. (Yalana gel)

Suratımıza doğa güzellikleriyle birlikte çarpan bir geri dönüş vardı ve bu, her eğlenceli anın gizli öznesiydi aslında; çaktırmasak bile. Yine lanetli ofislerimize gidip, kariyer denen bir saçmalığın peşinde koşturmaya çalışacağımızın gerçekliği..

Yirmisekiz yılı geride bıraktığımız ömrümüzde, geriye dönüp baktığımızda her denemede yeni bir umut, daha yüksek bir maaş, daha verimli çalışabileceğin bir ortam ve daha güler yüzlü bir patron mantarlarıyla dolu bir patates tarlasından başka bir şey göremiyoruz malesef. Hep umutlar yeşertiliyor ve dişini sıka sıka ilerliyorsun ama gün gelip, yıllık iznini alıyorsun ve kendini ait hissettiğin yere, doğaya yöneliyorsun; işte o zaman kocaman bir balon oluyor hiç yakalayamadığın kariyer kavgası. Şelaleden akan suyun çıkarttığı köpük kadar çabuk dağılıyor.

Ruhunu sıkıyor kaldırımda boncuk satan kadın, dövme yapan genç, tekne turunda şaklabanlık yapan eleman, sahnede yardıran Obituary!.. Kariyer denen şey onlar için bir hiç, mutlu oldukları gibi yaşıyorlar, istediklerini yapıyorlar ve sen ayın onunda çoktan bitmiş maaşınla günleri sayıyorsun huzursuzca.

İşte böyle. İzin dönüşü...

Daha sakin bir kafayla güzergahları ve anıları da paylaşarız efendim, kendinize iyi dikiz. Ben hastayım ehe

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 5 Comments

5 Responses to : İzin Dönüşü...

 1. mgntwmn says:

  manitasız tatil kötü olmuş.bak nerelere gitmiş kafan:)

 2. öyle deme dişi örümceklerle seviştik kurtlarla çiftleştik, ayılarla güreştik,

  bütün bunları yaparken ön sevişmeyi unuttuk yaban hayata çok adapte olduk ondan sanırım :)

 3. mgntwmn says:

  güzel. karadullardan uzak durun da
  :)

 4. karadul ile aşkımız farklı işi ön sevişmede bırakınca yemiyor beni:)

 5. mgntwmn says:

  karadula da yazık bea