Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Dualarınızla Daha da Büyüyeceğiz!

Tanrı Teayyibi korusun!

Sağolsun sayesinde muasır medeniyetler seviyesine ulaşıyoruz. Ömrüm boyunca bu seviyeye ulaşmak ve gayri safi milli hasılanın kişi başına düşen gelirinin 10binlerce dolar olmasını istedim. Nihayet 11bin dolar seviyesine yükseldi gayri safi milli hasılamız. Mutluyuz, sevinçliyiz, kıvançlıyız.

Benim başıma 10bin liradan biraz fazla düşüyor. Sevdiceğimin başına da öyle. Türk lirası bazında baktığımızda gayri safi milli hasılamız 19bin lira civarında ve tabi biz hedefi tam olarak tutturamıyoruz. Elbetteki bu bizim suçumuz. Yeterince çalışmıyoruz. Mesailerimizden sonra çıkıp su, simit ya da arabalar için şarj adaptörü satmamız gerek. Akşamları evlere pazarlamaya gitmemiz, cumartesi pazar günleri ek iş bulmamız gerek. Geceleri de internet üzerinden ilanlar verilebilir misal. Bir şekilde tutturabilme ihtimalimiz var işte! Sorun bizde. Suç bizde.

Hele şu sokaklarda dilenenler! Aman allahım. Bu nasıl bir işgüzarlık?! Aklım almıyor bu insanları! Gayri safi milli hasıla haklarının bu kadar çokken, sokaklarda el açıp 5-10 kuruşa tenezzül etmeleri kabul edilebilir değil gerçekten. Ayağa kalkıp silkelenmeli ve düzgün bir işe girmeliler. Eğer dilenmeyi gerçekten seviyorlarsa, mesai saatleri dışında ek iş olarak devam edebilirler. Kopuk bacaklı olabilirler, nedir yani? Kocaman devlet bakanlarından biraz örnek alsınlar! Adamların beyinleri bile yokken, onlar çalışıp alınlarının aklarıyla kazanabiliyorlarsa, o da bacaksız, kolsuz bir şekilde kazanabilir! Hiç bahane üretmemeleri gerek. Gerçekçi değiller.

Ama asıl alkışlamamız ve gururla söylememiz gereken müdürlerimiz, genel müdürlerimiz ve patronlarımız. Gayri safi milli hasıla tutarının, tutturulması bu kadar zor bir hedef olmasına rağmen adamlar gerçekten bir başarı abidesi gibi yükseliyorlar önümüzde; çalıştıkları plazalar gibi...

Ayda 4bin-10bin lira maaşlarla gayri safi milli hasılaların dibine vuruyorlar. Öyle çok çalışıyorlar ki! Hayranlık duymamak elde değil.

Ya daha büyük patronlar, fabrikatörler? Onların hakkını vermeden geçemeyiz. Yılda gayri safi milli hasılanın ancak 9bin lirasını tutturabilen tembel insanlarla çalışmalarına rağmen, onların bu tembelliklerine rağmen, onlara gayri safi milli hasılanın 9bin lirasını gözü kapalı veren patronlar! Tüm bu açık yürekliliklerine rağmen, tüm bu altında çalışan binlerce insanın gayri safi milli hasılanın altında kalmaması için gecesine gündüzüne katmalarına rağmen hala yılda milyonlarca lira kazanabiliyorlar!


İşte ülkemizin yüz akları, işte ülkemizin bayrak yarışında en önce koşan yüce mücahitleri! Ve hala, onlar sayesinde gayri safi milli hasılanın yarısını kazandıkları halde, sokaklara çıkıp isyan edebiliyor şu işçiler! İnsan ekmek yediği tasa işer mi? O adam zengin olmasa sana kim çıkıp o parayı verecek! Bunu hiç sorgulamaz mısın ey sefil bünye...

Tanrı sizleri korusun ve biz tembellere katlanabilmeniz için sabır versin...

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 2 Comments

2 Responses to : Dualarınızla Daha da Büyüyeceğiz!

  1. Bizler ne büyük kamburlarmışız meğer. Gözlerimi açtın ve gidip biraz daha, sokaklarda boş boş dolaşma isteği uyandırdın içimde. Süpersin...

  2. Bloğuna bakınca o en sondaki "Süpersin..."in böğrüme daha çok battığını hissediyorum. Üzgünüm. Sadece, benim içinde gezebilirsen sevinirim..

National Geographic POD