Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Protex ve Onun Kafasını Yaşayan Hijyenik El Sabunları...


Efendim selamlar!

Protex ve onun kafasını yaşayacan hijyenik el sabunları reklamlarında kafama takılan bazı noktalar var. Reklamdaki açıklamalar biraz kafa karıştırıcı bence. Şimdi, bir abi çıkıyor reklamda, yani abi çıkmıyor da eli çıkıyor sadece, neyse işte, bir abinin elleri çıkıyor ve muhtelemen bir abi tarafından da o eller yıkanıyor ama bunlar aynı kişiler, burada bir kafa karışıklığı söz konusu değil. Sadece yüzü görünmüyor adamın. Sadece elleri görünüyor ama ben, yüzü görünmese de orada bir adam olduğunu biliyorum ve bunu vurgulamak istedim. Neyse, konumuz bu değil.Eller yıkanırken, ellere büyüteçle zoom çakıyorlar. Ellere bi bakıyorsun, yani büyüteçle zoom çakılan bölgelerine; leş! Her yanı bakteri, her yanı pislik. Sanırsın reklama çıkmadan önce bokuyla oynamış, sonra 3 haftadır ölü olan bir hayvanın iç organlarını ellemiş, sonrasında birazda uranyum sevmiş öyle gelmiş. Sonra abi eline sıkıyor Protex ve onun kafasıı yaşayan hijyenik el sabununu, o leş gibi el hemen hemen temizleniyor, çok az biraz bok parçacığı kalıyor elemanın elinde. Ve reklamı sunan abi "Protex (ve onun kafasını yaşayan hijyenik el sabunları) elinizdeki bakterilerin %99'unu temizler!" diyor.

Şimdi burası kafamı karıştıran nokta. Elimizdeki yani o an elimizde bulunan bakterilerin %99'unu mu temizliyor, yoksa ellerimize bulaşabilecek bakteri camiasının mı %99'unu temizliyor?

Eğer, o an elimizde bulunan bakterilerin %99'unu temizliyorsa reklamı sunan abi, neden "ellerinizi bir kez daha yıkarsanız elleriniz cillop gibi olacaktır" demiyor? Yani bir kerelik yıkamayla %99'unu zaten götürmüşsün, kalmış sana çük kadar %1. Pompala oradan biraz daha Protex ve onun kafasını yaşayan hijyenik el sabunundan, bir kez daha yıka ellerini, olsun bitsin?

Ha, eğer diğer türlüyse, yani bakteri camiasınıun %99'unu temizleyebiliyorsa, reklamı oynayan abi size maddi-manevi tazminat davası açsa yeridir. Ellerini Protex ve onun kafasını yaşayan el sabunlarıyla yıkamasına rağmen, yani bakteri camiasındaki bakterilerin %99'unu temizleyebilen bir hijyenik el sabunuyla yıkamanıza rağmen hala elinizde bakteri kalıyorsa; ki kalıyor, ellere zoom yapan büyüteçte görüyoruz, o halde bu herif eşine ender rastlanan bir pislik deposu, adeta bir orospu çocuğu gibi gösterilmiş insanlığa!

Adamlar bakteri camiasının %99'unu temizliyor ama sen git, o %1'de kalan sessiz azınlığı bul ellemek için. Adamlar o bakterileri öldürmenin yolunu bulamamış, sen gidip bir şekilde o bakteriyi elleyecek yeri buluyorsun! Arkadaş, ne biçim bir orspu çocuğuymuşsun sen, ne pislik adammışsın sen!

Bir de, bu Protex ve onun kafasını yaşayan el sabunları o kadar kötü kokuyorlar ki, kocaman bir insan olarak ben dayanamıyorum o kokuya, reklamlardaki zoomlu büyüteç olmasa göremeyeceğimiz o minicik bakteriler nasıl dayansın?! %99'unun dayanamamasının en büyük nedeni o iğrenç kokudur bence. Böyleyken böyle işte, böyleyken böyle...

POSTED BY (Süper)Cem
DISCUSSION 9 Comments

9 Responses to : Protex ve Onun Kafasını Yaşayan Hijyenik El Sabunları...

 1. Darkohl says:

  abicim sen neyin kafasını yalşıyorsun, protex filan mı kaçtı

 2. Haksız mıyım ama abi? Her cümlem çok haklı ve derin tespitler içeriyor bence! :S

 3. mgntwmn says:

  bir daha bu tip maddeleri koklama!

 4. ahahaha kafa yapıyor değil mi :D

 5. The Dude says:

  protex, sanex, bokex falan yalan bunlar. en iyisi good ol' camasir suyu. buradan bir bakteri surusune yaptigi tahribati gorunuz: http://youtu.be/DdTJClpuoaQ
  ...ve saygi duyunuz

 6. Hayvan kadar fotoğraf koyup ürünün reklamını yaptın da okuyucu çakmasın olayı diye ne varsa sallıyorsun değil mi? Çok çakalsınız sayın Süper Cem. Takdir ettim kendi çapımda.

 7. Bildiğin, içten bir "aşkolsun" veriyorum sana mimi wonka! Reklam kokan hareketlerimiz olabilir ama asla bunları zaytung gibi yazılarıma alet etmem, yapmam bunu! :P

  The Dude, gerçekten hastalıklı bir mikro organizma olduğunu düşünüyorum genel bağlamda :D Derinden yaraladı beni bu video. Geceden kalma hallerime bir gündüz darbesi oldu..

 8. Yalçın says:

  du az bi ferre izleyeyim ben

 9. Sinan says:
  Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.