Say No to Fur!

Say No to Fur!
Fur is for animals.

Hastalıklı SK Sezon Öncesi Brifingi


(İnternetten oynadığımız bir menajerlik oyunu ve ben bu şekilde orada da kendimi eğlendirecek işlere imza atıyorum. Her sezon öncesi paylaştığım brifinglerden en sonuncusunu sizlerle de paylaşayım, değişiklik olsun :)

Efendim selamlar!

Bir sezona daha merhaba diyoruz ama içimiz bu sefer kasvetli çünkü kış geldi. Kışı sevmiyoruz takım olarak. Futbolcular özellikle kış aylarından çok muzdaripler ve kışın oynadığımız maçlarda genellikle kötü sonuçlar alıyoruz.
Yerlerin ıslak olduğu maçlarda futbolcular yerden kayarak müdahale etmede sıkıntı yaşıyorlar. Hepsi sanki sadrazam çocuğu olduğu için kıçlarının ıslanmasına gelemiyor pezevenkler! Neyse. Hal böyle olunca defansif zaafiyet ortaya çıkıyor ve maç başına yediğimiz gol oranı 3'ün üstüne çıkıyor.

Geçen sezondan pek bir şey beklemediğimizi, geçen sezonun başında söylemiştik. Ama takım ligin ikinci yarısından itibaren çok iyi bir performansla ilk üçe girmeyi başardı. Hatta playoff turuna bile kaldı ve son maçta zayıf rakibimiz karşısında rehavete kapılmasaydık şu an bir üst ligdeydik. Olmayınca olmuyor. Zaten adını şampiyonluğa yazdırmadan bir üst lige çıkmayı pek makul ve sevimli görmüyorum.

Geçen sezonun ortalarında takıma Çinli bir oyuncu aldık ama adını henüz bilmiyoruz. Çincemiz yok. Biz ona kendi aramızda Chan Lee olarak sesleniyoruz, o da yavaş yavaş alışıyor bu duruma. Sağolsun zorluk çıkarmadı ve takıma uyumu gayet hızlı oldu. Zaten dünya para verdik şerefsize, adam gibi oynamazsa külahları değişiriz. Çin işkencesi ne demekmiş o zaman öğrenir. Zaten her maç soyunma odasına gelirken yanımda getirdiğim meşe odunu biraz işe yarıyor sanırım. Yönetici arkadaşlarım ilk önce yadırgadılar durumu ama bu işler böyle yürüyor arkadaş. Onlar da hak vermeye başladılar yavaş yavaş. Duruma herkes alışıyor. Aslında ilk zamanlar kolpa yaptığımı, göz korkutmak için böyle meşe odunuyla gezdiğimi sanıyorlardı ama Illdefanso Nazario'ya bir meydan dayağı çekince herkes durumun ciddiyetini anladı. Neyse.

Bu sezon parola şampiyonluk elbette. Şimdi tabi ligler değişti, formatlar değişti, neler olur bilmiyoruz. Geçen seneki ligde olsam kesin tokatlardım hepsini ama durum şu ara belirsiz. Bakalım, elimizden geleni yapacağız yine. Hastalıklı SK olarak kazanmak bizim her zamanki hedefimizdir. Biz kazanmak için doğmuşuz. Zira kazanamazlarsa meşe odunu var. Şakam yok, Nazario'ya sorun.

Gençleştirilmiş kadromuzla bu sezon girdiğimiz U23 turnuvalarında da derece bekliyoruz. Şu ana kadar iyi gidiyoruz, bakalım. Dereceye girip para ödülü getirirlerse meşe odununu, kızılcık sopasına çevirip bir jest yapmayı düşünüyorum. Şampiyon da olurlarsa cetvele kadar düşer bu iş. Başarı onlardan, jest benden. Böyle başkanı bir daha nerede bulacaklar!

Bol kazançlı ve keyifli bir lig dilerim efendim. Sevgiler.

Hastalıklı SK Yönetim Kurulu Başkanı ve Kulübün Sahibi

Beşir HASTAOĞLU

POSTED BY (Süper)Cem
POSTED IN
DISCUSSION 0 Comments

National Geographic POD